Wybrano najlepsze rozwiązanie antywirusowe dla firm

Organizacja badawcza PassMark, testująca programy oraz sprzęt komputerowy, opublikowała wyniki swojego ostatniego audytu. Tym razem PassMark przebadała popularne aplikacje przeznaczone do ochrony antywirusowej stacji roboczych w firmach i wyłoniła zwycięskie rozwiązanie – pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security.

Pod lupę PassMark trafiło siedem rozwiązań zabezpieczających w wersjach biznesowych m.in. takich producentów jak ESET, Kaspersky, McAfee, Symantec czy Sophos. Podczas testów zweryfikowano jaką ilość pamięci RAM zużywają testowane produkty oraz ile miejsca na dysku twardym chronionej stacji roboczej zajmują wspomniane programy. Sprawdzono również w jakim czasie możliwe było skopiowanie pomiędzy dwiema chronionymi stacjami roboczymi kilkunastu plików o wadze 2,5 GB oraz kilkuset mniejszych plików o wadze 659 MB. W każdym takim cząstkowym teście przyznano ocenę w skali od 1 (bardzo słaba) do 5 (wyjątkowa). Najlepsze rozwiązanie wskazano na podstawie uśrednionej wartości ocen przyznanych każdej aplikacji w testach cząstkowych. Pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security Business Edition wraz z dedykowaną konsolą centralnej administracji uzyskał najwyższą ocenę ogólną, a tym samym okazał się najlepszym wg PassMark programem zabezpieczającym przeznaczonym do ochrony stacji roboczych w firmie.

Raport z testów biznesowych wersji aplikacji ochronnych, przeprowadzonych przez PassMark, znajduje się na http://www.passmark.com/ftp/Fast%20and%20Effective%20Endpoint%20Security%20for%20Business%20-%20Ed1%20June%202010.pdf

Rozwiązanie firmy ESET nie po raz pierwszy zostaje wyróżnione w testach. ESET od wielu lat pozostaje niekwestionowanym liderem testów retrospektywnych AV-Comparatives, które weryfikują jak skuteczne mogą okazać się programy antywirusowe, gdy pozbawi się je możliwości aktualizacji baz sygnatur. ESET jest również liderem testów organizacji Virus Bulletin, w których zdobył do tej pory rekordową liczbę 62 certyfikacji VB100.

Testowa wersja programu ESET Smart Security dostępna jest na stronie producenta: www.eset.pl

źródło/autor: DAGMA

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu