Spolita PR – poszukiwanie dobrych praktyk w Radomiu

W dniu wczorajszym w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” odbyło się trzecie spotkanie mające na celu poznanie tematyki z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Spotkania organizowane są przez agencję Spolita PR w ramach wolontariatu pracowniczego.

Celem projektu „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie!” jest zaprezentowanie radomskim przedsiębiorcom tematyki związanej ze Społecznym Zaangażowaniem Biznesu (CSR). Podczas spotkania pracownice Spolita PR przedstawiły cztery główne obszary CSR: społeczeństwo, miejsce pracy, rynek i środowisko. Każde z tych zagadnień zostało poparte przykładami dobrych praktyk stosowanych zarówno przez duże korporacje, jak również przez firmy z sektora MŚP.

Regułą już jest, że na organizowanych przez Spolita PR spotkaniach w celu promocji partnerstwa biznesowego prezentują się dwie lokalne Organizacje Pożytku Publicznego.

Tym razem obecna była przedstawicielka Radomskiej Jednostki Regionalnej Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, która opowiedziała o działalności organizacji, jej podopiecznych oraz o bieżących potrzebach finansowych. Drugim gościem był prezes Radomskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Przedstawił on sytuację Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, konieczność sterylizacji bezpańskich zwierząt oraz opowiedział o dotychczasowej współpracy z lokalnymi firmami.

Kolejne, czwarte już spotkanie w ramach projektu „Radom. Lokalnie współpracujemy odpowiedzialnie!” odbędzie się pod koniec lipca.

Patronat honorowy nad projektem sprawują Akademicki Wortal Etyki Biznesu oraz Business Centre Club Loża Radomska.

Patronat medialny nad inicjatywą objęło Radio Plus Radom, Echo Dnia Radom, OKO na Miasto, Mojradom.pl, Radomnews.pl, Kobieta24.pl, Zdrowemiasto.pl oraz Siepomaga.pl.

Więcej informacji o projekcie znajdą Państwo na stronie www.spolitapr.pl

źródło/autor: Spolita PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu