Skanska sprzedaje Grunwaldzki Center funduszowi zarządzanemu przez RREEF

Skanska Property Poland, spółka należąca w całości do Skanska AB, światowego potentata na rynku budownictwa, sprzedała funduszowi zarządzanemu przez RREEF kompleks biurowy Grunwaldzki Center za kwotę blisko 77 milionów EUR. Ten nowoczesny biurowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia, jeden z największych tego typu w Polsce poza rynkiem stołecznym, oferuje 27,650 metrów kwadratowych powierzchni biurowej klasy A, co stanowi ponad 10% podaży w tym mieście. W transakcji sprzedającego reprezentowała firma Colliers International.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni, że RREFF wybrał Grunwaldzki Center na swoją pierwszą inwestycję na rynku regionalnym w Polsce” – powiedział Nicklas Lindberg, Dyrektor Zarządzający Skanska Property Poland. – “W rzeczywistości jest to pierwsza transakcja na rynku inwestycyjnym poza Warszawą w tym roku, co pokazuje, że najlepsze nieruchomości na rynkach regionalnych cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów.”

Grunwaldzki Center został oddany do użytku w kwietniu 2009 i jako jeden z trzech obiektów biurowych w Polsce znalazł się w prestiżowym gronie budynków posiadających zielony certyfikat energetyczny Komisji Europejskiej. Kompleks składa się z trzech połączonych części: dwóch niskich budynków oraz 14. kondygnacyjnej wieży. Pod całością znajduje się dwupoziomowy garaż podziemny. Maksymalna powierzchnia piętra to 4,125 metrów kwadratowych, na których klienci znajdą wszystkie nowoczesne rozwiązania techniczne, w tym BMS, podnoszone podłogi oraz podwieszane sufity. Grunwaldzki Center jest w pełni wynajęty między innymi tak cenionym firmom jak Credit Suisse, Santander Consumer Bank, Deloitte, Hewlett Packard, McKinsey oraz Amrest.

„Z punktu widzenia inwestorów instytucjonalnych nieruchomości oferowane przez Skanska są zawsze wyjątkowo interesujące: są to wspaniale zlokalizowane budynki biurowe klasy A, posiadające zielone certyfikaty energetyczne, w pełni wynajęte po stawkach rynkowych, do tego wybudowane według najwyższych standardów firmy Skanska i oferowane wraz z gwarancjami o najwyższej wiarygodności.” – powiedział Neil Gregory-Eaves z firmy doradczej Colliers International, która reprezentowała Skanska w tej transakcji – „Decyzja RREFF o włączeniu Grunwaldzki Center do portfela inwestycyjnego, to kolejny przykład silnego zaufania do polskiej gospodarki.”

Wrocław to czwarte co do wielkości miasto w Polsce liczące 650,000 mieszkańców. Grunwaldzki Center mieści się w sercu miasta, tuż przy rondzie Ronalda Reagana, w pieszej odległości od Starego Miasta. W pobliżu znajduje się Pasaż Grunwaldzki, centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni GLA 50,000 mkw. Wrocław, na terenie którego znajduje się Grunwaldzki Center, położony jest w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oferującej liczne ulgi przedsiębiorcom kreującym nowe miejsca pracy.

źródło/autor: Colliers International

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu