iSuppli: Kingston największym producentem pamięci w 2009 roku

Kingston Technology Company, niezależny światowy lider na rynku produktów pamięciowych, został uznany przez firmę analityczną iSuppli za numer 1 na rynku niezależnych dostawców pamięci DRAM w roku 2009. Zgodnie z raportem, przychody firmy Kingston ze sprzedaży modułów pamięci przekroczył 2,85 mld USD, co daje jej 40,3 proc. udziału w rynku.

„Rynek pamięci zaczął zwyżkować w pierwszym kwartale 2009 roku, po tym jak wzrosły średnia cena sprzedaży oraz popyt na nowe pamięci” – powiedział John Tu, współzałożyciel i prezes firmy Kingston. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pozycji, biorąc pod uwagę sytuację na rynku pamięci oraz ogólny stan ekonomi na przestrzeni ostatnich lat. Firmie Kingston udaje się utrzymać płynność finansową, co umożliwia nam przeprowadzenie radykalnych ruchów. To jest właśnie nasza siłą, dzięki której ciągle wzmacniamy naszą pozycję na rynku, zarówno w dobrych jak i niezbyt pomyślnych czasach”.

„Siłą firmy Kingston jest jej elastyczna organizacja” – potwierdził David Sun, współzałożyciel firmy Kingston. „Ta niezwykle istotna cecha jest pomocna szczególnie podczas podejmowania trudnych decyzji oraz umożliwia dostosowanie się do dynamicznie zmieniających się realiów. Utrzymujemy efektywność na bardzo wysokim poziomie, a dzięki doskonałym relacjom z naszymi partnerami, sprzedawcami oraz dostawcami możemy utrzymać silną pozycję na rynku”.

Moduły pamięci firmy Kingston to: pamięci dedykowane (zaprojektowane zgodnie ze specyfikacją markowych systemów komputerowych), ValueRAM® (spełniające normy branżowe; idealne dla firm i osób budujących własne systemy) oraz HyperX® (pamięci o wysokiej wydajności, zaprojektowane dla graczy i entuzjastów). Założona w 1987 roku firma Kingston sprzedawała na początku działalności jeden produkt. Dziś posiada w swoim portfolio ponad 2000 rożnych modeli pamięci.

Raport firmy analitycznej iSuppli badał tylko przychody z sektora modułów pamięci. Nie brał on pod uwagę przychodów ze sprzedaży pamięci flash NAND. W 2009 roku przychody firmy Kingston osiągnęły 4,1 mld USD – drugie co do wielkości w historii firmy.

1 David Sun, John Tu, Kingston Technology Company

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu