HP wprowadza nowy system Deskjet, który obniża koszty druku i ogranicza wpływ na środowisko naturalne

Firma HP wprowadziła do sprzedaży nowy system druku Deskjet, który oferuje klientom wysoką jakość i niezawodność druku, niskie koszty drukarki i wkładów oraz ma ograniczony wpływ na środowisko.

Nowy system obejmuje przeprojektowane wkłady atramentowe o standardowej i ekonomicznej pojemności, zgodne z nowymi drukarkami Deskjet. Rezultat to tekst wydrukowany w laserowej jakości i żywe, kolorowe obrazy za cenę atrakcyjną dla klientów, którzy na pierwszym miejscu stawiają obniżenie kosztów druku.

HP Deskjet 2050 to stylowe i niezawodne urządzenie wielofunkcyjne. Klienci mogą skanować, drukować i kopiować — a zatem korzystać ze wszystkich funkcji potrzebnych w codziennej pracy — za przystępną cenę. Podłączanie nowego HP Deskjet 2050 jest proste dzięki ulepszonemu oprogramowaniu, które szybko się instaluje i zajmuje mniej miejsca na dysku twardym.

HP Deskjet 2050 jako pierwsza spośród nowej serii Deskjet, używa wkłady atramentowe HP 301. Seria ta wykorzystuje niewielki mechanizm druku o niskim zużyciu energii. Oferuje przeprojektowaną głowicę drukującą i przelotowy zasobnik papieru dostosowany specjalnie do potrzeb nowego systemu druku.

Nowa rodzina Deskjet będzie sprzedawana ze standardowymi wkładami HP 301 — czarnym i trójkolorowym.

Standardowe i ekonomiczne wkłady HP 301 zaprojektowano tak, aby zapewniały wyjątkową jakość druku na zwykłym papierze dzięki nowym formułom barwnikowego atramentu kolorowego i pigmentowego atramentu czarnego.

Rodzina HP 301 obejmuje wkład o standardowej i ekonomicznej pojemności XL, dostępny zarówno w wersji czarnej oraz trójkolorowej. Standardowe wkłady HP 301 zapewniają dobry jakościowo, precyzyjny i niezawodny druk, charakterystyczny dla oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP. Klienci, którzy drukują więcej, docenią ekonomiczny wkład HP 301XL z atramentem czarnym, pozwalający uzyskać nawet 2,5 razy więcej stron niż standardowy odpowiednik, oraz ekonomiczny trójkolorowy wkład HP 301XL, drukujący dwa razy więcej stron niż standardowy. Zarówno dzięki wkładom standardowym, jak i ekonomicznym można wydrukować więcej stron za niższą cenę niż poprzednie wkłady Deskjet.

„HP rozumie, że w bieżącej sytuacji ekonomicznej nasi klienci zwracają większą uwagę na koszty — powiedział David Joseph Ryan, vice president, Inkjet and Web Solutions, Imaging and Printing Group firmy HP. — Wkłady atramentowe HP 301 stanowią część całościowego systemu druku, który ma pomóc klientom oszczędzić pieniądze i ograniczyć wpływ na środowisko. Firma HP przeprojektowała drukarki Deskjet pod kątem nowych wkładów, aby zaoferować klientom większy wybór bez kompromisów pod względem jakości”.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 2050 i wkłady atramentowe HP 301 zostały zaprojektowane z myślą o środowisku.

HP Deskjet 2050 w trybie aktywnym zużywa o połowę mniej energii niż jej poprzedniczka i ma certyfikat ENERGY STAR. Urządzenie jest sprzedawane w torbie wielokrotnego użytku, którą po rozpakowaniu klienci mogą zabrać na zakupy. Torba ułatwia też wyjęcie drukarki z opakowania. Opakowanie jest wykonane w 99 procentach z materiałów nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Wkłady atramentowe HP 301 składają się nawet w 70 procentach z materiałów wtórnych pochodzących ze zużytych wkładów HP oraz z innych źródeł, takich jak butelki na wodę, przetwarzanych w ramach unikatowego procesu recyklingu w „pętli zamkniętej”. Zużyte wkłady można łatwo poddać recyklingowi za pośrednictwem programu HP Planet Partners, bezpłatnej usługi, która umożliwia łatwy i wygodny zwrot wykorzystanych oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP oraz gwarantuje, że żaden zużyty wkład nie trafi na wysypisko.

Ponadto opakowanie wkładów HP 301 jest wykonane w 100 procentach z materiałów nadających się do recyklingu lub ponownego wykorzystania. Korzyści środowiskowe oferowane przez wkłady atramentowe HP 301 są wymienione na etykiecie HP Eco Highlights na opakowaniu produktu, która pomaga klientom w podjęciu racjonalnej decyzji o zakupie.

Dla uzyskania optymalnych wyników, w połączeniu z nowym systemem druku warto używać papierów HP Bright White Inkjet, HP All-in-One Printing oraz HP Printing, oferujących technologię ColorLok. Papier HP Everyday Photo jest zalecany do codziennego druku zdjęć, a HP Advanced Photo — do druku szybkoschnących zdjęć o jakości dorównującej odbitkom z zakładu fotograficznego, które są odporne na wodę i rozmazywanie.

Drukarka HP Deskjet 2050 oraz standardowe i ekonomiczne wkłady atramentowe HP 301 będą dostępne w sklepach detalicznych i internetowych, katalogach wysyłkowych i w witrynie HP.com od 1 czerwca 2010 r. Poniżej podano ceny detaliczne zalecane przez HP:

  • HP Deskjet 2050 (CH350B) – 249 PLN brutto
  • HP 301 wkład czarny (CH561EE) – 49,90 PLN brutto, wystarczy na 190 stron
  • HP 301 wkład trójkolorowy (CH562EE) – 61,90 PLN brutto, 165 stron
  • HP 301XL wkład czarny (CH563EE) – 100,50 PLN brutto 480 stron
  • HP 301XL wkład trójkolorowy (CH564EE) – 100,50 PLN brutto, 330 stron

źródło/autor: Hewlett-Packard

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu