Fabryka filmów: Windows Live Movie Maker

Ponad 80 proc. polskich Internautów posiada aparaty cyfrowe, 97,7 proc. – telefony komórkowe, a około 21 proc. – kamery wideo. Wyniki Diagnozy Internetu z 2009 roku pokazują, że częściej oglądamy filmy i słuchamy muzyki online, niż gramy w gry internetowe. Coraz chętniej dzielimy się też naszymi wspomnieniami, czy to z wakacji czy z ważnych uroczystości, umieszczając filmy wideo w takich serwisach jak Windows Live, Facebook czy YouTube. Aby nasi znajomi byli bardziej skłonni obejrzeć nasze wspomnienia, należałoby je zmontować czy też wybrać odpowiednie fragmenty, aby całość klipu trwała od kilku do kilkunastu minut.

Jednym z najprostszych i najszybszych programów do montowania naszych filmów z wakacji, komunii, ślubu czy innych wydarzeń jest Windows Live Movie Maker. Ten łatwy w obsłudze bezpłatny program, który można pobrać ze strony internetowej Microsoft, wyróżnia się na tle konkurencji prostotą obsługi i bardzo dużymi możliwościami edycyjnymi. Do dyspozycji mamy wiele efektów i przejść, możliwość podkładania i modyfikowania ścieżek dźwiękowych oraz dodawania napisów. Jeżeli nie mamy zbyt wiele czasu na całą tę procedurę, automatycznie zrobi to za nas funkcja AutoMovie. Naszym filmem podzielimy się z innymi osobami w ciągu zaledwie kilku chwil. Możemy dowolnie oznaczyć na nim osoby i umieścić go wprost z programu na YouTube czy na Facebooku. Wideo możemy również nagrać na twardy dysk komputera lub wypalić na DVD (również w wysokiej rozdzielczości 720p czy 1800p).

To, co mogło się wydać trudnym wyzwaniem w innych programach, jest wręcz oczywiste przy użyciu Windows Live Movie Maker. – Jest on bardzo prosty w obsłudze, a wstążka narzędziowa ma podobny wygląd jak ta znana z programów Office, co dodatkowo ułatwia korzystanie z tego programu – powiedział Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. Można dowolnie dostosowywać interfejs do własnych preferencji, zmieniając wielkość okna wyświetlania czy podgląd ujęć. Wszystkie potrzebne narzędzia do edycji filmów znajdują się w zasięgu ręki, a intuicyjny interfejs ułatwi ich edycję.

Najnowsza wersja Windows Live Movie Maker jest już dostępna w wersji beta w ramach pakietu bezpłatnych aplikacji Windows Live Essentials 2011, która oferuje nam jeszcze więcej możliwości edycji filmów. Zawiera aż 60 nowych i oryginalnych przejść montażowych i 23 efekty specjalne.

Windows Live Movie Maker umożliwia wykorzystywanie materiałów wideo w formatach: Windows Media Video (WMV), Windows Media, DV-AVI, Microsoft Recorded TV Show, 3GP, 3GPP, MPEG-2, MPEG-1 oraz Motion JPEG. W systemie Windows 7 ponadto można stosować pliki zapisane w QuickTime, mov i AVCHD, a także MPEG4. W programie można wykorzystywać także materiały graficzne i zdjęcia zapisane w formatach: JPEG, TIFF, GIF, Bitmap, PNG oraz wiele innych.

Najnowszą wersję Windows Live Movie Maker można pobrać ze strony: http://explore.live.com/windows-live-movie-maker

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu