Emerson Network Power przedstawia “Rozwiązania dla IT”: zintegrowane, prekonfigurowane i elastyczne systemy gwarantujące ciągłość działania i wydajność centrum danych

Szerokie portfolio zintegrowanych rozwiązań opracowanych przez firmę Emerson Network Power umożliwia średniej i dużej wielkości przedsiębiorstwom optymalizację ochrony ciągłości działania i wydajności środowisk IT. Jednocześnie oferuje najwyższą elastyczność dającą możliwość rozbudowy architektury przetwarzania danych w przyszłości.

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson (NYSE: EMR) i światowy lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów o kluczowym znaczeniu dla firm (Business-Critical Continuity™), ogłosił wprowadzenie na rynek „Rozwiązań dla IT”, szerokiego asortymentu produktów zaprojektowanych dla średnich i dużych firm, które zamierzają w sposób szybki i prosty podnieść sprawność swoich centrum danych.

„Rozwiązania dla IT” to systemy stworzone zgodnie z ideą „plug & play””: instalacja fabrycznie skonfigurowanych i przetestowanych produktów jest bardzo prosta i nie wymaga posiadania szczególnej wiedzy technicznej.

Celem nowej platformy jest zapewnienie wszystkiego, czego potrzebują dziś nowoczesne centra danych – łatwych w obsłudze, szybkich w instalacji, wydajnych rozwiązań, które dzięki swej elastyczności umożliwią w przyszłości stopniową rozbudowę infrastruktury IT. Wprowadzenie „Rozwiązań dla IT” stanowi element praktycznej realizacji filozofii Emerson Network Power: „Efektywność Bez Kompromisów” (Efficiency Without Compromise): co oznacza pełne bezpieczeństwo i ciągłość działania centrum danych (business continuity) bez wpływu na moc obliczeniową.

W szerokiej ofercie “Rozwiązań dla IT ” znajduje się, na przykład, zintegrowane rozwiązanie SMBA-0020, składające się z czterech szaf serwerowych o nośności do 1500 kg gotowych do montażu w centrum danych. Szafa, prócz prowadnic ułatwiających ułożenie kabli sieciowych i zasilających, wyposażona jest w jeden zasilacz UPS Liebert GXT2 o mocy 10 kVA podłączony do listew zasilających PDU. Listwy zasilające, z łącznie 120 gniazdami typu C13 i 32 gniazdami typu C19, rozdzielają zasilanie do serwerów i sprzętu IT. W skład rozwiązania wchodzi również jednostka klimatyzacyjna Liebert CRV, instalowana między szafami, z płynną regulacją mocy w zakresie od 5 do 35 kW i wyposażona w sprężarkę Digital Scroll – zaawansowaną technologię oferowaną centrom danych wyłącznie przez firmę Emerson Network Power. Tak skonstruowany, zintegrowany system oferuje najwyższą sprawność, łatwość instalacji i najnowocześniejszą technologię firmy Emerson Network Power – światowego lider w zapewnianiu ciągłości działania systemów o kluczowym znaczeniu dla firm (Business-Critical Continuity™).

źródło/autor: Emerson Network Power

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu