Branża medyczna inwestuje, firmy leasingowe inwestują w branżę medyczną

Według danych Związku Polskiego Leasingu, w 2009 r., pomimo kryzysu gospodarczego, dynamika rozwoju inwestycji w branży medycznej wyniosła +27% i była najwyższa we wszystkich kategoriach maszyn i urządzeń. Specjaliści z BZ WBK Finanse & Leasing potwierdzają, że także w pierwszym półroczu 2010 r. lekarze i weterynarze bardzo intensywnie korzystali z pożyczek i leasingu.

Branża medyczna jest jednym z naszych najważniejszych rynków, dlatego lekarze mogą liczyć w BZ WBK Finanse & Leasing na atrakcyjną i stale rozwijaną ofertę. Ostatnio, jako jedna z niewielu firm na rynku, zaczęliśmy finansować w ramach pożyczki 100% wartości urządzeń medycznych. Poza tym znieśliśmy górną granicę wartości inwestycji. To oznacza, że z naszych usług mogą skorzystać nie tylko lekarze indywidualni, ale także sieci medyczne oraz szpitale potrzebujące środków na poważne inwestycje – mówi Mikołaj Grzegorczyk, odpowiedzialny za usługi finansowe dla lekarzy i weterynarzy w BZ WBK Finanse & Leasing.

Ofertę BZ WBK Finanse & Leasing wyróżnia również nieskomplikowana i bardzo szybka procedura uzyskania finansowania. Lekarze nie muszą nawet wypełniać wniosku, a jedynie podać doradcy niezbędne dane, które następnie są poświadczane w finalnej umowie. Jej maksymalny okres może wynieść nawet 72 miesiące, co pozwala znacząco ograniczyć wysokość rat płaconych przez klienta.

Specjalna pożyczka dla lekarzy i weterynarzy pozwala sfinansować różnego rodzaju środki trwałe używane w placówkach służby zdrowia oraz służby weterynaryjnej: samodzielną aparaturę, sprzęt i innego rodzaju wyposażenie techniczne. Dodatkowo lekarze i weterynarze, którzy finansują swoje inwestycje w leasingu mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu