55 tysięcy aktywnych kart SIM w sieci ASTER

W ASTER jest już ponad 55 tysięcy aktywnych kart SIM. Tylko w ciągu 3 ostatnich miesięcy operator pozyskał 10 tysięcy nowych abonentów. W tym roku firma planuje rozwój oferty Internetu mobilnego i zapowiada wprowadzenie nowych usług we współpracy z zewnętrznymi dostawcami.

Spółka wprowadziła telefonię komórkową przed dwoma laty i była pierwszym operatorem wirtualnym (MVNO), który zdecydował się na sprzedaż usług w abonamencie (post-paid).

– Jesteśmy zadowoleni z wyników. Telefonię komórkową od chwili jej wprowadzenia na rynek traktujemy jako usługę dodatkową, uzupełniającą ofertę telewizji i Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Przyjęliśmy więc nieco inną strategię niż pozostali gracze. Telefonię komórkową kierujemy do klientów, którzy korzystają już z innych naszych usług i którzy nas znają. Jak widać, taki model doskonale się sprawdza. – tłumaczy Joanna Pasynkiewicz, Wiceprezes Zarządu ASTER.

Strategia jaką przyjął ASTER jako operator MVNO, jest odmienna od konkurentów także z innego powodu. Wszystkie działania związane z obsługą klientów operator realizuje własnymi siłami. Co więcej, ASTER posiada też własny system bilingowy, dysponuje swoim call center i siecią obsługi klienta.

– To pozwala ograniczać koszty działania, bo w praktyce dzierżawimy od PTK Centertel jedynie sieć telekomunikacyjną. Jednocześnie klienci otrzymują jedną fakturę za kilka usług i mogą liczyć na niższe ceny ich zakupu w pakiecie. To jeden z powodów, dla których liczba abonentów stale rośnie. – przekonuje Joanna Pasynkiewicz.

Zdaniem Wiceprezes Zarządu ASTER, pozyskanie blisko 60 tyś. abonentów telefonii komórkowej jest także efektem wprowadzonych w ofercie zmian i utrzymania niskich cen. W tym roku operator uzupełnił propozycję dla seniorów i wprowadził rozwiązania dedykowane dla dzieci. Dodatkowo, ASTER poszerzył ofertę Internetu mobilnego o pakiet 6 GB.

Magnesem przyciągającym klientów była także cena abonamentu. W tej chwili ASTER oferuje najniższy abonament telefoniczny na rynku – pakiet XS zawierający 30 minut rozmów do wszystkich sieci, jest dostępny w promocji już za 7 zł.

W tym roku ASTER planuje wprowadzenie nowych planów taryfowych i usług we współpracy z zewnętrznymi dostawcami. Spółka zapowiada także dalszy rozwój oferty Internetu mobilnego.

ASTER jest w tej chwili największym operatorem wirtualnym działającym w oparciu o infrastrukturę Centertela.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu