Cisco oferuje pierwszy na rynku tablet biznesowy z funkcją HD wideo przeznaczony dla użytkowników mobilnych

Firma Cisco Systems zaprezentowała Cisco Cius, pierwszy tablet biznesowy stworzony z myślą o mobilnej współpracy. Zapewnia on integrację ze środowiskiem wirtualnym, stały dostęp do wielu aplikacji Cisco, które usprawniają współpracę i komunikację oraz funkcje wideo o wysokiej rozdzielczości.

Cisco Cius waży zaledwie 0,52 kg i jest urządzeniem wyjątkowo mobilnym. Udostępnia korzyści oferowane przez aplikacje do współpracy firmy Cisco na niezwykle bezpiecznej, mobilnej platformie. Urządzenie jest w pełni zgodne z rozwiązaniami telepresence firmy Cisco. Jednocześnie umożliwia strumieniowe przesyłanie wideo w standardzie HD i transmisję wideo w czasie rzeczywistym, a także prowadzenie wielostronnych telekonferencji. Pozwala też użytkownikom korzystać z poczty elektronicznej i komunikatorów, WWW oraz tworzyć, edytować i udostępniać treści przechowywane lokalnie, na ich komputerach lub centralnie — w sieci.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Cisco Cius, to otwarta platforma do komunikacji i współpracy, a jej niewielki rozmiar i oferowane aplikacje mają bezpieczniej łączyć w czasie rzeczywistym pracowników mobilnych ze współpracownikami, a także pozwoli im wykorzystywać i udostępniać potrzebne im treści z dowolnego miejsca w sieci.

Tablet Cisco Cius pozwala działom informatycznym wyposażyć pracowników działających poza siedzibą firmy w urządzenia komputerowe o zupełnie nowych możliwościach. Nowy tablet umożliwia integrację ze środowiskami wirtualnymi i oferuje szerokie możliwości wykorzystaniu usługom udostępnianych „w chmurze”. Pozwala to znacznie obniżyć nakłady kapitałowe i jednostkowe koszty utrzymania komputerów pracowników.

Przedsiębiorstwa mogą też teraz skorzystać z coraz liczniejszej społeczności programistów tworzących aplikacje klasy biznesowej dla systemu Android. Dzięki nim, oraz dzięki szerokim możliwościom wykorzystania Cisco Cius jest atrakcyjną alternatywą dla najpopularniejszego dziś modelu, w ramach którego na biurku każdego pracownika stoi komputer PC.

Funkcjonalność:

 • Cisco Cius, to lekki, przenośny tablet biznesowy. Opcjonalna stacja dokująca zawiera HD DisplayPort, porty USB i aparat telefoniczny.
 • Tablet Cisco Cius ma zamontowaną kamerę 720p HD o częstotliwości odświeżania do 30 ramek na sekundę. Urządzenie zawiera też 7-calowy, panoramiczny ekran dotykowy super VGA o wysokiej rozdzielczości, co umożliwia korzystanie z wideo na żywo i transmisji strumieniowej. Uproszczona funkcja współpracy z TelePresence działa zarówno gdy gdy tablet jest umieszczony w stacji dokowania, jak i podczas pracy zdalnej — za pośrednictwem łącza Wi-Fi.
 • Tablet wyposażono również w zamontowaną z tyłu kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli, która pozwala robić zdjęcia oraz przesyłać wideo o jakości VGA. Urządzenie zawiera też dwa mikrofony z funkcją redukcji szumów do telekonferencji.
 • Cisco Cius oferuje intuicyjny interfejs użytkownika stworzony pod kątem funkcji komunikacyjnych. Umożliwia on użytkownikom szybko kontaktować się z ważnymi dla nich osobami.
 • Wbudowany akcelerometr automatycznie dostosowuje orientację wyświetlanego obrazu do położenia urządzenia, zgodnie z preferencjami użytkownika.
 • Urządzenie Cisco Cius współpracuje z sieciami bezprzewodowymi 802.11 a/b/g/n, co zapewnia użytkownikom łączność w obrębie przedsiębiorstwa. Urządzenie może też współpracować z sieciami komórkowymi 3G, natomiast obsługa sieci 4G zostanie dodana w późniejszym terminie. Interfejs Bluetooth i port mikro USB umożliwiają użytkownikom niczym nieskrępowaną pracę i wymianę danych z komputerem PC.
 • Wyjmowany, wydajny akumulator pozwala na osiem godzin pracy w warunkach normalnego użytkowania.

Integracja z aplikacjami biznesowymi:

 • Tablet Cisco Cius obsługuje kompleksowy pakiet aplikacji Cisco do współpracy, w tym Cisco Quad, Cisco Show and Share, Cisco WebEx Connect, Cisco WebEx Meeting Center i Cisco Presence. Jest też zgodny z technologią Cisco TelePresence.
 • Urządzenie Cisco Cius współpracuje z rozwiązaniem Cisco Unified Communications Manager i bez trudu integruje się ze środowiskami klientów opartymi na technologiach firmy Cisco.
 • Cisco Cius umożliwia bardziej bezpieczną współpracę w środowisku mobilnym dzięki oprogramowaniu Cisco AnyConnect VPN Security, które stanowi część infrastruktury sieci bez granic firmy Cisco (Cisco Borderless Networks).
 • Integracja ze środowiskami wirtualnymi pozwala działom informatycznym bezpiecznie uruchamiać aplikacje w centrum przetwarzania danych i korzystać z sieci Cisco, do udostępniania ich w formie usług w dowolnym miejscu i czasie. Cisco Cius wspomaga więc konsolidację centrum przetwarzania danych i umożliwia obniżenie kosztów licencji oprogramowania.
 • Urządzenie Cisco Cius pozwala firmom korzystać z nieustannie rozwijającego się środowiska przystępnych cenowo aplikacji innych producentów, które obsługuje system operacyjny Android. Umożliwia to także wdrożenie i przestrzeganie zasad dostępu użytkowników do aplikacji.
 • Firma Cisco pomoże rozwijać aplikacje biznesowe dla systemu Android udostępniając zestaw narzędzi dla programistów (SDK) zawierający interfejsy programistyczne Cisco Collaboration Application Protocol Interfaces (API).

Testy tabletu Cisco Cius z klientami rozpoczną się w trzecim kwartale 2010 r. Urządzenie trafi na rynek w pierwszym kwartale 2011 r.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu