CIMA wprowadza specjalną ofertę promocyjną dla wszystkich studentów CIMA na świecie

Zakończony z sukcesem program pilotażowy CIMA w Polsce oraz rosnące zainteresowanie polskich studentów kwalifikacjami CIMA spowodowało, że Instytut zdecydował się rozszerzyć ofertę promocyjną na inne kraje świata. Już od 1 lipca 2010 wszystkie osoby, które zarejestrują się na kurs CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) otrzymają 60 procentową obniżkę i tym samym zaoszczędzą ponad 90 funtów.

Celem globalnej oferty promocyjnej jest ułatwienie dostępu do kwalifikacji CIMA osób wszystkim osobom, które chcą wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, a co za tym idzie osiągnąć sukces w międzynarodowym biznesie. – W dzisiejszych czasach finansiści na całym świecie muszą porozumiewać się tym samym językiem. Dlatego tak istotna jest umiejętność swobodnego poruszania się w międzynarodowym środowisku biznesowym. Kierunkowe wykształcenie i doświadczenie zawodowe już nie wystarcza. Coraz więcej pracodawców wymaga od pracowników dodatkowych certyfikatów potwierdzających ich poziom wiedzy i umiejętności. Dlatego posiadanie międzynarodowej kwalifikacji stanowi dla finansisty swoistą przepustkę do kariery i otwiera dostęp do wysokich stanowisk w korporacjach na całym świecie – mówi Fiona Harvey, Szef ds. Rozwoju CIMA w Polsce.

Od kilku lat w Polsce rośnie zainteresowanie kwalifikacjami CIMA. Polscy pracodawcy cenią międzynarodowe certyfikaty poświadczające wiedzę i praktykę zdobytą w ogólnonarodowym środowisku biznesowym. Kwalifikacja CIMA jest szczególnie popularna wśród konsultantów, doradców finansowych, głównych księgowych, kadry kierowniczej odpowiedzialnej za procesy planowania i kontroli oraz osoby decydujące o strategii firmy. – CIMA kształci zawodowców, którzy sprawdzili się w praktycznych sytuacjach biznesowych, przez co potrafią wykorzystać swoje umiejętności w wielu obszarach i rolach. Osoby związane z CIMA w swojej praktyce zawodowej wykraczają poza obszar stricte księgowy – używają swych umiejętności do tworzenia analiz, wspierając proces podejmowania decyzji, tworząc wartości i zarządzając ryzykiem. Takie kwalifikacje zawodowe pozwalają polskim finansistom legitymować się wiedzą i umiejętnościami takimi samymi, jakie posiadają ich koledzy z innych krajów. Pozwala to na aktywne uczestnictwo nie tylko w polskiej rzeczywistości biznesowej, ale również na rynkach światowych – dodaje Fiona Harvey.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu