Blue Media ponownie liderem polskiego rynku IT

W najnowszym raporcie magazynu Computerworld „TOP 200” sopocka firma Blue Media S.A. zajęła 1. miejsce w rankingu „firmy świadczące usługi outsourcingu” i została największą firmą w tej kategorii w Polsce. Blue Media uplasowała się też na 18. pozycji w rankingu głównym „największe firmy IT” poprawiając swój wynik za rok 2008 o 7 pozycji.

Doroczny raport „TOP 200” jest podsumowaniem branży IT w Polsce. Blue Media zajęła tak wysokie pozycje m.in. dzięki osiągniętemu w 2009 roku przychodowi w wysokości prawie pół miliarda zł.

– Nasz sukces to nie tylko wypracowany wynik finansowy – mówi Sebastian Ptak, dyrektor zarządzający Blue Media. – W ubiegłym roku poszerzyliśmy ofertę o nowatorskie systemy i rozwiązania, które są doskonałą propozycją dla branży bankowej oraz ubezpieczeniowej. Cieszy nas szczególnie, że sektor ubezpieczeniowy zwrócił uwagę na nowoczesne rozwiązania IT i inwestuje w wymianę systemów.

Sopocka spółka zajęła również 4. miejsce w rankingu „firmy świadczące usługi”, 12. miejsce w rankingu „firmy sprzedające oprogramowanie własne”, 2. miejsce w rankingu „firmy osiągające przychód z obsługi sektora – bankowość”, 2. miejsce w rankingu „firmy osiągające przychód z obsługi sektora – MSP” oraz 8. miejsce w rankingu „firmy o najwyższej produktywności pracowników”. Jako grupa kapitałowa Blue Media zajęła 8. miejsce w kraju pod względem ilości przychodów.

Blue Media S.A. należy do największych podmiotów działających w polskim Internecie. W roku 2010 znalazła się na listach 500 największych i najcenniejszych Polskich firm według Rzeczpospolitej i Tygodnika Polityka.

źródło/autor: Blue Media

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu