BenQ ML2441: 24” monitor LED + tuner TV

BenQ oferuje już na Polskim rynku najnowszy 24 calowy monitor LED z tunerem cyfrowym TV – model ML 2441. Nowe urządzenie jest kierowane głownie dla studentów i osób młodych, które korzystają przede wszystkim z funkcjonalności monitora, ale potrzebują go używać także jako telewizor. Jest on również idealnym rozwiązaniem także dla tych użytkowników, którzy poszukują tego typu rozwiązań – jako drugi odbiornik TV w swoim mieszkaniu. Warto zauważyć, że są to pierwsze tego typu urządzenia, których wymiary to 19 mm w najcieńszym miejscu, a 39 mm w najgrubszym. Dzięki temu zajmuje mało miejsca na biurku oraz łatwo jest go zawiesić np. na ścianie.

W porównaniu do tradycyjnych odbiorników CCFL TV BenQ ML2441 jest o 40% bardziej energooszczędne – max. pobór mocy wynosi 38 W, a zaledwie 0,5W w trybie stand-by. BenQ ML2441 jest również pierwszymi na rynku, który jest zgodny z regulacją EuP 2010. Jest również wyłącznik, który pozwala na całkowite odłącznie monitora od sieci energetycznej. Mega dynamiczny kontrast (DCR) – 5.000. 000:1 gwarantuje najwyższą jakość obrazu: wierność i nasycenie kolorów oraz widoczność szczegółów w światłach i cieniach.

BenQ ML2441 wyposażony jest w technologię Senseye ®Human Vision, ma 5 ms czas reakcji matrycy, rozdzielczość Full HD (1920×1080) tak by w pełni spełniać wymagania standardu full HD ane do 1080p 24Hz. Zaawansowana technologia BenQ Senseye®, podnosi jakość obrazu: kontrast, jasność oraz wierność i bogactwo barw – dając obraz głębszy, bogatszy w barwy i detale.

Oprócz analogowych złączy D-sub i SCART, monitor ma złącze USB 2.0 oraz trzy cyfrowe gniazda HDMI 1.3 i obsługuje kodek H.264, który jest już standardem dla skompresowanych plików video i stanowi część standardu MPEG-4.

Użytkownicy mogą cieszyć ucho przestrzenną muzyką w systemie SRS TruSurround HD. Technika ta dostarcza użytkownikom dźwięku audio z głębokim basem, wysokimi tonami i czysto brzmiącym dialogiem. Słuchanie muzyki możliwe jest nawet wówczas, kiedy ekran jest wyłączony.

Przeglądanie zdjęć nigdy nie było łatwiejsze. Używając z funkcji SmartCliQ, użytkownicy mogą – za pośrednictwem gniazda USB – korzystać z monitora jako ramki do zdjęć odtwarzanych z pendrive.

BenQ ML2441 to prawdziwe centrum domowej rozrywki, spełniając rolę odbiornika TV i monitora w biurze, a w domu jako cześć systemu kina domowego; przestrzennego systemu stereo audio, a także jako zwykła ramka do przeglądania cyfrowych zdjęć i filmów. Monitor BenQ ML 2441 jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 1.249 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesięce door-to-door.

źródło/autor: BenQ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu