Asseco Business Solutions podpisało umowę na wdrożenie systemu Asseco EBI Enterprise

  • by

Asseco Business Solutions, firma dostarczająca nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, podpisała umowę na wdrożenie platformy Asseco EBI Enterprise, czyli platformy umożliwiającej wymianę danych handlowych pomiędzy producentem, a współpracującymi z nim dystrybutorami, w firmie FoodCare (dawniej Gellwe). Celem wdrożenia jest usprawnienie zarządzania łańcuchem dostaw produktów (głównie na linii producent-dystrybutor). Wdrożenie obejmie prawie 60 kluczowych dystrybutorów FoodCare. Zakończenie wdrożenia planowane jest na listopad br.

System Asseco EBI Enterprise to uznane narzędzie do efektywnego zarządzania siecią powiązań dystrybucyjnych. System umożliwia firmom producenckim bieżące pozyskiwanie szczegółowych informacji na temat stanu zapasów ich produktów u dystrybutorów oraz ilości sprzedanego asortymentu do poszczególnych punktów detalicznych. Co bardzo istotne, dane pozyskiwane poprzez platformę Asseco EBI Enterprise umożliwiają rozliczanie przedstawicieli handlowych w oparciu o rzeczywistą odsprzedaż wygenerowaną przez dystrybutorów do detalicznych punktów sprzedaży. Rozwiązanie oferowane w tym zakresie przez Asseco Business Solutions jest unikalne na polskim rynku, ze względu na zakres oferowanych usług oraz skalę działania – ponad 1,5 tysiąca wymieniających dane oddziałów dystrybucyjnych.

Rozwiązanie umożliwia automatyczne porównywanie i łączenie indeksów produktowych oraz klienckich (niezbędnych do efektywnej analizy); kontroluje statusy poszczególnych, przetwarzanych kategorii danych. Przez system przechodzi miesięcznie średnio 20 milionów komunikatów. Asseco EBI Enterprise jest zintegrowany z ponad 140 systemami magazynowymi.

Obecnie z oferowanej przez Asseco Business Solutions platformy korzysta kilkudziesięciu producentów, przede wszystkim z branży FMCG. Codziennie pozyskują oni dane od ponad 1600 podłączonych do platformy oddziałów dystrybucyjnych.

FOODCARE jest jednym z czołowych polskich producentów z branży FMCG. Specjalizuje się w produkcji deserów, ciast w proszku, dodatków do pieczenia, kakao, czekolady do picia, herbatek granulowanych, jak również napojów energetycznych oraz musli. Obecnie FoodCare jest właścicielem marek takich jak: Tiger Enegry Drink, Fitella, Gellwe, N-Gine, 4 Move, Pandicao, czy La Mattina.

„Jesteśmy przekonani, że wdrożenie platformy Asseco EBI Enterprise umożliwi firmie FoodCare dalsze usprawnienie realizowanych procesów sprzedażowych i dystrybucyjnych.” – powiedział Piotr Chabros, Project Manager w Assseco Business Solutions, odpowiedzialny za wdrożenie systemu Asseco EBI Enterprise w FoodCare.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu