AASTRA organizuje konkurs XML 4 SIP

Firma Aastra, czołowy światowy dostawca rozwiązań komunikacyjnych i jeden z liderów europejskiego rynku komunikacji korporacyjnej, zorganizowała konkurs programistyczny XML. Uczestnicy z całego świata będą mieli za zadanie stworzenie innowacyjnych aplikacji XML dla terminali SIP firmy Aastra. Jury złożone ze znawców telefonii IP przyzna nagrody twórcom najlepszych aplikacji.

W zorganizowanym przez firmę Aastra międzynarodowym konkursie programistycznym XML 4 SIP może wziąć udział każdy programista, który zarejestruje się na stronie www konkursu oraz stworzy autorską aplikację XML do biurkowych telefonów SIP Aastra. Finał konkursu planowany jest na 30 października 2010 r.

XML 4 SIP to doskonała okazja do wykazania się kreatywnością w projektowaniu nowych aplikacji XML, które wzbogacą wrażenia użytkowników rozwiązań firmy Aastra.

Aplikacje konkursowe podzielone zostały na cztery kategorie:

  • Sieci społecznościowe i aplikacje Web: upraszczanie komunikacji i dostępu do serwisów społecznościowych (np. Twitter, Flickr, Facebook, LinkedIn itd.)
  • Aplikacje biznesowe: oferowanie dodatkowych korzyści użytkownikowi, interakcja z firmowym bazami danych albo systemami informatycznymi
  • Aplikacje telefoniczne: opracowanie zaawansowanych funkcji, które nie są jeszcze zintegrowane z terminalami SIP
  • Aplikacje lifestyle’owe: m.in. integracja z systemami zarządzania budynkiem

Aby wziąć udział w konkursie, programiści muszą zgodzić się na udostępnienie aplikacji społeczności użytkowników na warunkach licencji FreeBSD.

— Otwartość jest nieodłączną częścią kodu DNA firmy Aastra. Otwarte standarty charakteryzują nasze aplikacje do pracy zespołowej i szeroką gamę terminali SIP. Ta filozofia otwartości skłoniła nas do zorganizowania konkursu XML for SIP. Ma on zwiększyć konkurencyjność rozwiązań firmy Aastra w społeczności programistów oraz użytkowników menedżerów połączeń zgodnych ze standardem SIP — wyjaśnił Frederic Boone, szef Aastra Central and Southeast Europe.

Jury złożone z ekspertów w dziedzinie telefonii oceni nadesłane aplikacje XML i wręczy nagrody twórcom najlepszych rozwiązań w każdej kategorii. Po zakończeniu konkursu aplikacje będą przez rok dostępne bezpłatnie na witrynie firmy Aastra.

Aby wziąć udział w konkursie, programiści muszą zarejestrować się pod adresem http://support.aastra.fr/XMLContest/register.php. Informacje o XML i telefonach SIP firmy Aastra, w tym łącza do przykładowych aplikacji oraz pakiet programistyczny Aastra XML, można znaleźć pod adresem http://support.aastra.fr/XMLcontest/competitors2_en.php.

Aastra oferuje kompletną linię terminali SIP, w tym serię telefonów biurkowych Aastra 6700i SIP. Zaprojektowano je pod kątem łatwego wdrażania i integracji z systemami IP firmy Aastra oraz wszystkimi czołowymi menedżerami połączeń IP zgodnymi z SIP, przez co są one atrakcyjne dla szerokiej gamy małych i średnich firm oraz dla klientów korporacyjnych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu