Innowacyjny program „CO-OP Education” dla studentów już w tym roku

Od października tego roku studenci Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie będą mogli uczestniczyć w programie „CO-OP Education”. Zakłada on ścisłą współpracę uczelni z dużymi i renomowanymi firmami, dzięki której studenci zdobędą praktyczne umiejętności w poszukiwanych na rynku pracy kompetencjach zawodowych oraz certyfikaty branżowe i specjalistyczne.

Program „CO-OP Education” skierowany jest do wszystkich studentów warszawskiej Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej, niezależnie od kierunku studiów oraz roku. Na studentów pierwszego roku czekać będą zajęcia z udziałem przedstawicieli firm partnerskich. Podczas ćwiczeń i wykładów zostaną wprowadzeni w realia pracy zawodowej, specyfikę działalności przedsiębiorstw, ich procedur i standardów działania oraz poszczególnych modeli biznesowych. Studenci kolejnych lat będą mogli wybierać spośród obszerniejszej bazy warsztatów, praktyk, staży, w tym płatnych zleceń za udział w projektach interdyscyplinarnych realizowanych w firmach – partnerach Uczelni.

„Studentów, których będziemy gościć w naszej firmie, planujemy włączać do projektów zadaniowych tak, aby oprócz uzgodnionego z uczelnią programu edukacyjnego, mogli sprawdzać się także w działaniu i poznać najnowsze technologie, standardy pracy oraz procesy funkcjonowania różnych obszarów działalności firmy. Inwestowanie w młodego człowieka od początku jego edukacji akademickiej to sposób na pozyskanie najzdolniejszych studentów, dla których proces adaptacji i osiągnięcia pełnej efektywności w naszej firmie będzie optymalny”, przekonuje Beata Stola z korporacji Aster Sp. z o.o., jednego z największych dostawców usług medialnych i technologii teleinformatycznych.

Wśród firm partnerskich WSEI znalazły się tak znane i renomowane marki, jak: IBM, Ciech S.A., Aster, Sequence, GlobalOne, Microsoft, Oracle, Call Center Training, DAT Komputer Concepts D-Link Polska, Polska Organizacja Turystyczna czy Międzynarodowe Targi Polska Sp. z o.o. Patronat nad programem objął Business Center Club. Profil działalności firm partnerskich został tak dobrany, aby w pełni odzwierciedlał ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej. Dzięki temu każdy student, niezależnie od kierunku i profilu studiów, będzie zdobywać praktyczną i zgodną z wymaganiami rynku pracy wiedzę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu