Goclever RIDER 350 – nawigacja GPS dla motocyklistów

Firma Goclever Technology wprowadza do swojej oferty urządzenie do nawigacji GPS, stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach. Model Goclever RIDER 350 dysponuje wyraźnym, dotykowym ekranem LCD 3.5” o rozdzielczości 320×240 pikseli. Nawigacja jest dostępna w wersji PL (z mapą Polski) oraz FE (dodatkowo z mapami 41 krajów Europy).

Wyposażono ją w procesor Centrality Atlas IV Dual Core 500MHz, transmiter FM oraz słuchawkę FM, instalowaną wewnątrz kasku. Obsługa nawigacji jest możliwa w rękawicach motocyklowych, a dzięki wodoszczelności można jej używać niezależnie od warunków atmosferycznych. Dzięki znajdującemu się w zestawie uchwytowi, z urządzenia można korzystać również podczas podróży samochodem.

Nawigacja posiada funkcję asystenta pasa ruchu, która z wyprzedzeniem informuje o zbliżającej się konieczności wykonania manewru. Urządzenie dysponuje fotonawigacją GeoPix, pozwalającą na łatwe dotarcie do miejsc, w których wykonano zdjęcia z koordynatami geograficznymi. Dane można wprowadzić własnoręcznie lub skorzystać z gotowych, znajdujących się w internecie. Mapę wyposażono w tryb 3D z realistycznie odwzorowanymi, charakterystycznymi budynkami w większych miastach.

Nawigacja pomaga w zlokalizowaniu punktów POI, m.in.: restauracji, stacji benzynowych oraz hoteli. Dzięki synchronizacji ze stale aktualizowaną bazą POIplaza, użytkownik ma dostęp do setek tysięcy punktów użyteczności publicznej. Wyszukiwarka adresów i lokalizacji POI nie wymaga wpisania całej nazwy. Wystarczy kilka pierwszych liter miasta oraz ulicy. Dodatkowo błędy literowe są automatycznie korygowane – jest to najwygodniejsze i najszybsze dostępne na rynku rozwiązanie.

Nawigacja umożliwia zapisanie trasy, co pozwoli na późniejszą analizę prędkości i czasu przejazdu. Dane te można eksportować do formatu KML i otwierać je za pomocą aplikacji Google Earth.

Goclever RIDER 350 umili przerwę w podróży, służąc jako odtwarzacz plików multimedialnych, zdjęć lub jako czytnik e-booków.

Mapy oraz informacje o punktach użyteczności publicznej zostały oparte o najnowsze źródła kartograficzne TeleAtlas. W przypadku Polski aktualne dane pochodzą z eMapy (100% pokrycia).

Dostępność i cena:

Model Goclever RIDER 350 jest już dostępny na rynku. Sugerowane ceny detaliczne to: 799 złotych za wersję z mapą Polski i 899 złotych za wersję z mapą całej Europy. Producent daje na swoje urządzenia 24 miesięczną gwarancję door-to-door.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu