Druk Online tańszy o 70% od tradycyjnego drukowania

Wg firmy Caffeprint.eu oszczędności przy zamawianiu usług poligraficznych przez Internet sięgają niejednokrotnie 50 a nawet 70% standardowej ceny stacjonarnej.

Usługi poligraficzne Online są coraz popularniejsze wśród Polaków. Druk Online polega na zamawianiu druku bezpośrednio przez stronę internetową drukarni. Polega to na wyborze produktu do druku a następnie na przesłaniu materiałów wg określonej specyfikacji. Resztą zajmują się pracownicy drukarni Online.

– Klienci oprócz tego, że chcą oszczędzać, to po prostu nie chce im się osobiście udawać do drukarni ani aby zamówić towar, ani po odbiór zamówionego towaru – mówi Daniel Nowaczyk, właściciel Caffeprint.eu, jednej z najdynamiczniej rosnących drukarni internetowych w Polsce – Nie posiadamy odbiorców osobistych choćby ktoś mieszkał za rogiem ponieważ odbiór osobisty to dla nas również wzrost kosztu obsługi klienta.

Ogólny trend na rynku poligraficznym wskazuje na wyraźne obniżenie ilości drukowanych nakładów. W tym kontekście poszukiwanie nowych nisz obsługi klienta jest naturalnym sposobem na poszukiwanie alternatywnych przychodów. – Na biznes drukowania internetowego trudno narzekać. W ciągu ostatniego roku liczba zamówień na druk Online wzrosła dwukrotnie. – mówi Daniel Nowaczyk.

Caffeprint to jeden z najnowocześniejszych systemów zamawiania, sprawdzenia plików i produkcji publikacji poligraficznych w Polsce. Caffeprint.eu to internetowy oddział drukarni Poligrafia D&N. Poligrafia D&N to firma poligraficzna działająca na rynku od 1993 roku. Caffeprint.eu specjalizuje się z druku offsetowym w cenach dostępnych dla każdego. Caffeprint to jeden z nielicznych serwisów, realizujących druk, oferujący bezpłatne sprawdzanie otrzymanych plików oraz ich ewentualną bezpłatną korekcję.

źródło/autor: Caffeprint.eu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu