Dorota Wellman i Michał Piróg ambasadorami ECCO Walkathonu

Właśnie zakończyły się zdjęcia na planie najnowszego spotu promującego ECCO Walkathon. Głównymi bohaterami filmu są Dorota Wellman i Michał Piróg, ambasadorzy tegorocznego ECCO Walkathonu, podczas którego 11 września na Agrykoli ponownie spotkają się ludzie dobrej woli.

Ambasadorzy są związani z akcją od kilku lat. Dorota Wellman dziennikarka, prezenterka, producentka programów telewizyjnych i radiowych, prowadząca program „Dzień dobry TVN” i Michał Piróg, tancerz, choreograf i aktor, znany szerszej publiczności jako juror programu You Can Dance i są głównymi bohaterami spotu promującego ECCO Walkathon. 11 września Dorota Wellman wraz z Ireneuszem Bieleninikiem poprowadzi imprezę na Agrykoli, a Michał Piróg dołączy do tysięcy uczestników i wraz z nimi pokona wybrana trasę spaceru.

„To niesamowite uczucie móc pomagać innym. Zwłaszcza jeśli przy tej okazji można zrobić coś dla własnego ciała i doskonale się bawić. Nie ma nic bardziej fantastycznego niż bezinteresowna pomoc niesiona naszej planecie i innym ludziom” – powiedział Michał Piróg na planie zdjęciowym.

ECCO Walkathon to niepowtarzalne przedsięwzięcie, łączące aktywność fizyczną z działalnością charytatywną. Impreza opiera się na prostym pomyśle. Uczestnicy spacerują po jednej z wybranych przez siebie tras, a organizator, duński producent obuwia – firma ECCO, za każdy przebyty kilometr wpłaca 4 złote na konto wybranej fundacji charytatywnej. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na społecznie ważne projekty realizowane trzy organizacje charytatywne: przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce (wsparcie rodzinnego domu czasowego pobytu „Puchatek” w Biłgoraju), Fundację TVN „nie jesteś sam” (wsparcie projektu budowy Centrum Profilaktyki Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Warszawie) oraz organizacji ekologicznej WWF (ochrona naturalnych siedlisk niedźwiedzi polarnych w Arktyce).

Każdego roku spacer ludzi dobrej woli przyciąga coraz więcej uczestników. W pierwszej edycji w imprezie udział wzięło 7 000 osób, a w 2009 roku spacerowało wspólnie już prawie 20 000 osób. Zaangażowanie w przedsięwzięcie gwiazd znanych z ekranu, pokazuje, że nie ważne kim jesteśmy i co robimy, każdy z nas powinien wziąć udział w imprezie charytatywnej i stać się filantropem.

Aby wziąć udział w charytatywnym spacerze i pomóc potrzebującym już dziś kup bilet w sklepie ECCO i ECCO Kids w całej Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu