„On i Ona” – podsumowanie pierwszego sezonu

Program rozrywkowy „On i Ona” nadawany w niedzielne popołudnia na antenie Telewizji Polsat zyskał swoich wiernych fanów. Średnia oglądalność show w okresie od marca do czerwca wyniosła 1,7 mln (16%). Największą widownię program uzyskał 21 marca 2010 z wynikiem oglądalności AMR 2,5 mln przy udziale w rynku SHR 19,8%.

„On i Ona” to show, w którym Gwiazdy i ich partnerzy życiowi, musieli udowodnić, jak dobrze znają wzajemne gusta i przyzwyczajenia. Z pozoru łatwe pytania przysparzały jednak sporo trudności. Zwłaszcza, że punktowana była tylko zgodność odpowiedzi gwiazdorskiej pary. A na pytania „przy jakim przeboju tańczyliście swój pierwszy taniec na przyjęciu weselnym?” lub „czym obdarowaliście się na pierwszą wspólną Gwiazdkę?” bardzo trudno udzielić dobrej odpowiedzi. Z kolei odpowiedź na pytania: „jaki jest ulubiony aktor Twojej żony?” lub „z którą aktorką poszedłbyś do łóżka, gdybyś nie miał żony?” – prócz dogłębnej wiedzy na temat partnera – wymaga niewątpliwie odwagi.

Program miał również wymiar charytatywny. Wszystkie Gwiazdy wygrały i przekazały na organizacje społeczne w sumie 275.000 zł. Wśród organizacji zasilonych przez uczestniczące w programie „On i Ona” pary znalazły się miedzy innymi: Fundacja Polsat z Warszawy; Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” z Krakowa, Fundacja Azylu pod Psim Aniołem z Warszawy czy Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci.

Show prowadził gwiazdorski duet: Agata Młynarska i Krzysztof Ibisz. Stworzyli oni w programie doskonałą atmosferę i byli gwarantem dobrej zabawy. W pierwszym sezonie „On i Ona” wystąpili m. in.: Jan Nowicki i Małgorzata Potocka, Michał i Anna Wiśniewscy, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Łukasz i Edyta Golcowie oraz Piotr i Agata Rubikowie.

„On i Ona” powstał na podstawie formatu BBC „Mr&Mrs”, który na świecie od wielu lat cieszy się popularnością widzów. Program jest połączeniem talk-show, w którym gwiazdy wyjawiają tajemnice swoich związków, z teleturniejem pozwalającym poczuć widzom dreszcz emocji. W każdym z odcinków współzawodniczą ze sobą trzy sławne pary, mogące przekonać się, w którym związku partnerzy znają się najlepiej. Zdobywając kolejne punkty, gromadzą na swoim koncie środki, które zwycięska para przeznaczy na wybrany przez siebie cel charytatywny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu