Wkrótce wyniki III edycji Programu VIP Najlepsze Okna i Drzwi 2010

III Edycja Programu „VIP Stolarki Najlepsze Okna i Drzwi 2010” weszła w decydującą fazę. Odbyły się już obrady Kapituły, która oceniła produkty zgłoszone do udziału w Programie.

Do udziału w Programie VIP zaproszono ponad 100 najważniejszych firm branży stolarki otworowej. Warunkiem przystąpienia do programu było posiadanie odpowiednich badań potwierdzających charakterystykę i parametry zgłaszanych w poszczególnych kategoriach produktów. Następnie parametry te były weryfikowane i zestawiane z innymi, tak aby wyłonić Laureatów w poszczególnych kategoriach.

Deklarowane przez producentów i potwierdzone badaniami parametry (współczynnik U i parametry poszczególnych komponentów) zostały przedstawione członkom Kapituły a następnie zostały porównane i skonfrontowane w specjalistycznym programie komputerowym Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, dzięki któremu sprawdzono rzetelność przedstawionych wyliczeń.

Dyskusja podczas obrad Kapituły trwała kilka godzin, warto przy tym zaznaczyć, że posiedzenie odbyło się już po wstępnej selekcji, na podstawie informacji, które spłynęły z ankiet i dokumentacji technicznej – mówi Sylweriusz Dmochowski, Prezes Infookno.pl, organizatora Programu VIP. Już na wstępnym etapie weryfikowaliśmy otrzymane informacje, zgodnie z wymaganiami regulaminu. Pojawiły się również nowe kryteria, rekomendowane przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, niezwykle praktyczne, czyli optymalne okna za optymalną cenę. – dodaje Sylweriusz Dmochowski.

Oceniając produkty rynku stolarki otworowej należy mieć świadomość, że w zasadzie można już dziś wyprodukować wszystko. Kolorystyka, estetyka, a nawet kształt są w zasadzie dowolne, dlatego tak ważne jest, aby ocenić parametry techniczne, w szczególności te związane z funkcjonalnością Stolarki- energooszczędność, dźwiękochronność czy antywłamaniowość.

Konsumenci poszukują wielu rozwiązań i produktów o różnej charakterystyce. Dlatego też kategorie, w których przyznawane są wyróżnienia VIP dostosowane są do oczekiwań klientów – mówi Grzegorz Cendrowski, członek Kapituły. Kategorii jest dwadzieścia – w każdej znajdują się podobne produkty, tak, aby konsumenci znaleźli dokładnie to czego poszukują. Co więcej, wszystkie dane podane przez producentów zostały wnikliwie zweryfikowane, każda z firm, która podaje parametry musi posiadać odpowiednie badania. Okna, drzwi i bramy garażowe biorące udział w Programie „VIP” są badane w laboratoriach, albo współczynniki wyliczane są w laboratoriach na podstawie wcześniej przebadanych komponentów. Na pierwszy rzut oka parametry podane przez niektórych producentów wydawały się aż nieprawdopodobne, ale po weryfikacji okazały się rzetelne i rzeczywiste, margines rozbieżności wynosił tylko 2-5%. Można zatem powiedzieć, że w programie wzięli udział naprawdę najlepsi – dodaje Grzegorz Cendrowski.

W skład Kapituły oceniającej zgłoszone produkty weszli wybitni eksperci i znawcy rynku stolarki otworowej. Byli to Jerzy Żurawski – Prezes Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska i certyfikowany audytor europejski; Grzegorz Cendrowski, ekspert rynku i redaktor naczelny portalu Stolarkavip.pl; Stefan Majewski – Doradca Techniczny Roto; Sylweriusz Dmochowski – Prezes Infookno.pl – organizatora Programu VIP. Obradom Kapituły przewodniczyła pani Katarzyna Wangin, redaktor prowadząca dział „Budowa” w miesięczniku” Ładny Dom”.

Już wkrótce, podczas Gali wręczenia wyróżnień w III edycji Programu „VIP – Najlepsze Okna i Drzwi 2010”, która odbędzie się 30 czerwca w warszawskim hotelu Sheraton, będzie można dowiedzieć się, kto znajdzie się w ekskluzywnym gronie najlepszych firm w branży stolarki.

www.infookno.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu