Trzy nagrody „Best of TechEd 2010” dla Quest Software

Rozwiązania Toad for SQL Server oraz Site Administrator for SharePoint firmy Quest Software już po raz drugi otrzymały wyróżnienie „Best of TechEd 2010” przyznawane przez magazyny „Windows IT” i „Pro SQL Server Magazine”. Na tegorocznej konferencji technologicznej Microsoft TechEd 2010 nagrodzono również narzędzie Active Administrator oferowane przez ScriptLogic – spółkę należącą do grupy Quest Software.

Nagrody The Best of TechEd przyznawane są firmom, które oferują innowacyjne produkty wyróżniające się przewagą konkurencyjną i wartością dla klientów. Jury po zapoznaniu się z 295 produktami i usługami IT wybrało 46 finalistów w 15 kategoriach, a wśród nich Quest Software.

Quest Toad for SQL Server

Toad to zestaw zaawansowanych narzędzi firmy Quest Software do tworzenia i rozwoju aplikacji bazodanowych oraz usprawnienia wykonywania codziennych zadań administracyjnych. Toad for SQL Server z powodzeniem uzupełnia luki w funkcjonalności Microsoft SQL Server Management Studio i Visual Studio. Rozwiązanie to otrzymało dwukrotnie wyróżnienie „Best of TechEd” w kategorii “Database Development” (Tworzenie i rozwój baz danych) – w 2010 oraz w 2009 roku.

Jury „The Best of TechEd 2010” podkreślało, że „Toad for SQL Server to „szwajcarski scyzoryk” narzędzi developerskich. Produkt ten wygrał, ponieważ oferuje bardzo szeroki zakres funkcji, takich jak IntelliSense; wykonywanie zapytań do grup serwerów; zaawansowany SQL Optimizer do analizy i porównywania alternatywnych scenariuszy zapytań SQL; i wiele innych praktycznych narzędzi dla serwerów i baz danych.”

Quest Site Administrator for SharePoint

Rozwiązanie Quest Site Administrator for SharePoint wygrało w kategorii „SharePoint” zarówno w 2007, jak i 2010 roku. Narzędzie udostępnia szczegółowy podgląd całego środowiska SharePoint, pomagając administratorom IT w jego kontrolowaniu i efektywnym zarządzaniu. Oferuje automatyczne wykrywanie serwerów i witryn SharePoint, umożliwia raportowanie operacyjne krytycznych informacji SharePoint, zarządzanie politykami i uprawnieniami oraz dostęp do danych audytu i raportów.

Zdaniem jury „Quest Site Administrator for SharePoint 4.0 otrzymał wyróżnienie, ponieważ umożliwia administratorom (oraz „przypadkowym” administratorom SharePoint) w sposób kompleksowy przejęcie kontroli nad środowiskiem SharePoint. Produkt ten oferuje narzędzia, które zapewniają scentralizowane zarządzanie, wykrywanie, przeglądanie witryn i treści, zbieranie danych i raportowanie oraz zarządzanie globalną polityką i uprawnieniami.”

ScriptLogic Active Administrator

Active Administrator – zwycięzca w kategorii “Systems Management and Operations” („Zarządzanie Systemami i Operacje”) – jest rozwiązaniem do zarządzania i audytowania Active Directory. Narzędzie pomaga administratorom IT w zwiększeniu bezpieczeństwa i wydajności w sieciach Windows. Dostarcza zaawansowane funkcje zarządzania, w tym scentralizowane audytowanie zdarzeń i raportowanie, tworzenie kopii zapasowych i odtwarzanie danych, uproszczone delegowanie Active Directory oraz edycję Group Policy w trybie offline i wycofywanie zmian.

Jury zauważyło, że „dla firm, które polegają na Active Directory, rozwiązanie Active Administrator jest koniecznym wyborem. Łącząc w jednym rozwiązaniu funkcje wielu innych produktów, jest zdecydowanym liderem w obszarze zarządzania AD. Produkt ten wygrał, ponieważ administracja środowiskiem AD to duże wyzwanie, a funkcjonalność tego produktu pozwala spełnić oczekiwania i potrzeby większości firm.”

„Jesteśmy zadowoleni, że możemy pomagać naszym klientom w usprawnieniu ich operacji biznesowych, dostarczając innowacyjne produkty najwyższej klasy. Wyróżnienia „Best of TechEd 2010” potwierdzają wysoką jakość i funkcjonalność rozwiązań Quest Software oraz pokazują, że zyskują one uznanie zarówno ekspertów IT, jak i szerokiego grona użytkowników.” – powiedział Steve Dickson, wiceprezes, Quest Software. „Cieszymy się, że Quest Software jest postrzegany na rynku jako zaufany dostawca rozwiązań, które pomagają firmom i instytucjom w zarządzaniu aplikacjami, bazami danych i infrastrukturą IT.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu