SAPPHIRE pokazał 3D Eyefinity – 3D na 3 ekranach

Podczas targów Computex na stoisku firmy SAPPHIRE można było zobaczyć w akcji nowe wydanie technologii ATI Eyefinity – wersję 3D. Pozwala ona uzyskać obraz stereoskopowy na wielu monitorach.

Platforma prezentowana na Computex była wyposażona w trzy monitory Zalman Trimon 3D o łącznej rozdzielczości 5760 x 1080 (3 x FullHD). Obsługa wyświetlania obrazu 3D została aktywowana przez zainstalowanie odpowiedniej aplikacji iZ3D dostarczonej przez firmę Zalman.

Jedną z głównych zalet technologii prezentowanej przez SAPPHIRE to płynny obraz 3D na trzech monitorach z wykorzystaniem tylko jednej karty graficznej. Drugim dużym plusem jest możliwość korzystania z tanich okularów polaryzacyjnych, a nie jak w przypadku niektórych rozwiązań – drogich i ciężkich aktywnych okularów migawkowych.

Na targach przedstawiono działanie najnowszych gier, m.in. Tom Clancy’s H.A.W.X. 2 , Left4Dead2, BattleForge i Dirt2.

Odwiedzający stoisko zwrócili uwagę na wysoką płynność działania gier, a także określili efekt 3D jako przekonujący i dający poczucie zanurzenia się w świecie gry. Efekt jest szczególnie widoczny w miejscach, gdzie istnieje znaczna głębia ostrości (widoczna jest duża odległość). Połączenie obrazu 3D z dużym obszarem wyświetlania pozwala na lepsze wczucie się w postać na ekranie i pokazuje, co się dzieje obok niej, a nie tylko przed. Dzięki temu można np. zobaczyć przeciwnika zanim on zobaczy nas.

„Ta technologia dowodzi, że gry i aplikacje mogą być wyświetlone w trybie 3D na kilku monitorach i działać płynnie, bez konieczności stosowania kilku kart i używania drogich okularów migawkowych”, mówi Bill Donnelly, dyrektor ds. public relations w firmie SAPPHIRE Technology. „Nasze rozwiązanie korzysta z tanich okularów, które mogą być używane z praktycznie każdą kartą SAPPHIRE wyposażoną w technologię ATI Eyefnity.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu