Nowy nabytek w portfelu firmy Riverside

Firma private equity Riverside kupiła amerykańską spółkę Lewis Computer Services, specjalizującą się w produkcji rozwiązań softwarowych dla rynku medycznego. Przejęcie firmy Lewis to już 43. transakcja Riverside w sektorze opieki zdrowotnej, a 9. w tym roku.

Lewis Computer Services (Lewis) dostarcza software dla przedsiębiorstw i instytucji publicznych na amerykańskim rynku opieki zdrowotnej. Przejęcie firmy Lewis jest transakcją typu “add-on”, która polega na dołączeniu spółki do firmy HEALTHCAREfirst, znajdującej się już w portfolio medycznym Riverside. Doświadczenie firmy Lewis poszerzy i urozmaici ofertę produktów oraz usług spółki HEALTHCAREfirst, a także pomoże w osiągnięciu przez nią pozycji lidera.

– Przyłączenie do HEALTHCAREfirst i silne wsparcie ze strony Riverside może oznaczać dla nas tylko dobre rzeczy. Nasze usługi uzupełniają ofertę HEALTHCAREfirst i jestem przekonany, że to porozumienie przyniesie naszym obecnym oraz przyszłym klientom same korzyści. To będzie dla wszystkich bardzo udana współpraca – powiedział Jeff Lewis, założyciel i prezes firmy Lewis.

Firma Riverside inwestuje w wiele różnych branż, ale korzystając ze swojej rozległej wiedzy i doświadczenia wyspecjalizowała się w takich sektorach jak: ochrona zdrowia, edukacja czy komunikacja.

– Lewis posiada zróżnicowaną bazę odbiorców i będzie w stanie zaproponować klientom HEALTHCAREfirst mnóstwo nowych usług. To przejęcie sprawi, że HEALTHCAREfirst stanie się kluczowym graczem w swojej branży – mówi Loren Schlachet, partner w firmie Riverside.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu