Mapy pkt.pl z Wikipedią

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji www.pkt.pl oraz wydawca książek telefonicznych – rozszerza bazę danych w swoim serwisie mapowym o treści z Wikipedii. Dzięki partnerstwu z encyklopedią internetową, użytkownicy serwisu www.pkt.pl/mapy mają bezpośredni dostęp do wiadomości na temat miejsc i obiektów. Informacje dostępne są w polskiej i angielskiej wersji językowej.

W ramach współpracy obu serwisów charakterystyczne punkty na mapie pkt.pl są opisane zgodnie z informacjami pochodzącymi z Wikipedią. Użytkownicy przeglądający plan wybranego miasta lub regionu uzyskują – bez konieczności dodatkowego wyszukiwania – dostęp do informacji na temat interesujących ich miejsc. W oknie wyszukiwarki pkt.pl wystarczy wpisać nazwę miejscowości, rozwinąć listę „Przydatne punkty” i zaznaczyć hasło Wikipedia. Na mapie pojawią się informacje o znajdujących się w okolicy obiektach i lokalizacjach. Na przykład: nawigując strzałkami przez centrum Warszawy użytkownik otrzymuje informacje o Pałacu Kultury i Nauki lub Kolumnie Zygmunta, a wybierając się na wycieczkę poza miasto może uzyskać wiadomości na temat atrakcji turystycznych.

„Funkcjonalności serwisu www.pkt.pl/mapy systematycznie rozszerzamy i dopasowujemy do potrzeb naszych użytkowników. Osoby korzystające z map w internecie oczekują szczegółowych informacji o interesujących ich lokalizacjach. Dlatego też zintegrowaliśmy serwis mapowy z wyszukiwarką firm i instytucji, a dzięki możliwości dołączania do nich artykułów z Wikipedii nasi użytkownicy mogą dowiedzieć się więcej o miejscach i obiektach zaznaczonych na mapie pkt.pl” – powiedziała Iwona Skrzęta, Dyrektor Działu Rozwoju Internetu w pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Hasła z encyklopedii internetowej dostępne w serwisie www.pkt.pl/mapy to odpowiedź firmy pkt.pl na potrzeby osób szukających informacji na temat wybranych miejscowości czy lokalnych atrakcji turystycznych. Współpraca z Wikipedią umożliwia osobom korzystającym z usługi wyznaczania tras oraz zaplanowanie postoju w ciekawych miejscach. Narzędzie może być także używane w promocji miast i regionów.

Serwis www.pkt.pl/mapy to zbiór map lotniczych o wysokiej rozdzielczości przedstawiających największe polskie aglomeracje, a także map satelitarnych całej Europy. Na stronie www.pkt.pl/mapy istnieje możliwość wyznaczania trasy przejazdu z opcją dodawania miejsc postojów w podróży i wyboru dróg według wybranej kategorii: najkrótszej, bez autostrad lub pieszej. Dzięki funkcji „Przydatne Punkty” użytkownicy otrzymują wykaz interesujących ich obiektów znajdujących się w wybranej okolicy, np. bankomatów, aptek, sklepów całodobowych i dworców kolejowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu