Przejdź do treści

Łatwa segregacja śmieci w kuchni?

Troska o środowisko jest współcześnie bardzo ważna. Wyraża się między innymi poprzez segregację śmieci, która powszechna w większości cywilizowanych krajów świata, u nas ciągle często spotyka się z niezrozumieniem i niechęcią. A przecież odpady towarzyszą ludzkości od jej zarania. Z dnia na dzień zwiększa się jedynie skala odpadów, z którymi należy się uporać. Dlatego istotne jest, aby każdy włączył się w proces selekcji odpadów, która zaowocuje ich recyklingiem.

Segregacja odpadów to podział odpadów według rodzaju materiału z jakiego zostały wykonane i oddzielenie materiałów nadających się do powtórnego wykorzystania. Być może dlatego, dla wielu ludzi jest kłopotliwa, ponieważ wymaga pewnego wysiłku. Ale już na najwcześniejszy etap, segregacja śmieci w kuchni, może być bardzo łatwy.

Przy urządzaniu kuchni warto mieć świadomość, że stosując odpowiedni kosz na śmieci, w znacznym stopniu ułatwiamy sobie selekcję i segregację odpadów – mówi Beata Bednarz-Bochenek z firmy Belmeb Sp. z o.o. Obserwujemy, że specjalnie przystosowane do segregacji kosze na śmieci, interesują zwłaszcza tych klientów, którym środowisko i jego ochrona nie są obojętne.

Kosze do segregacji śmieci dostępne są w wielu wymiarach i kształtach dostosowanych do zamontowania ich w zabudowie kuchennej.

Wiele dostępnych modeli pozwala na dobranie tego, który będzie najpełniej spełniał oczekiwania. Pojemność koszy na śmieci waha się od 42 litrów do 31 litrów. Posiadają opcje automatycznego otwierania, mogą się też automatycznie wysuwać po otworzeniu szafki – mówi specjalistka Belmeb

Każdy z kuchennych koszy posiada kilka mniejszych pojemników (mogą być dla łatwiejszej identyfikacji odpadów kolorowe) wewnątrz zewnętrznego – większego. Dzięki takiemu rozwiązaniu segregacja śmieci jest bardzo prosta i wygodna. Zwłaszcza, że kosze są dostosowywane do typów śmieci.

Ciekawym pomysłem jest kosz na odpadki, o pojemności 5 litrów, z półprzezroczystą hermetyczną pokrywą. Kosz posiada praktyczny uchwyt, dzięki któremu można go powiesić na szufladzie czy froncie mebli kuchennych. Został tak zaprojektowany, żeby pasował do wnętrza większych koszy dla śmieci. Jego zaletami są także: bardzo łatwa do czyszczenia powierzchnia i możliwość mycia go w zmywarce – mówi Beata Bednarz-Bochenek

Segregacja śmieci wcale nie musi być trudna. Wystarczy dobra wola i nowoczesne rozwiązania do zagospodarowania kuchni. Wtedy bezproblemowo będziemy mogli zadbać o środowisko naturalne, jednocześnie w umiejętny sposób organizując kuchenną przestrzeń.

www.belmeb.pl