Jedziesz na wakacje? Nie zapomnij paszportu

Za chwile wakacje – okres ekscytujących wyjazdów, poznawania nowych miejsc, ludzi, przygód. Podczas kompletowania zawartości walizek czy plecaków często pojawia się dylemat: co z laptopem? Brać czy nie?

Z jednej strony komputer pod ręka to wygoda, kontakt ze światem i pewność, że wszystkie cenne dokumenty są pod ręką. Z drugiej – dodatkowe kilogramy oraz przede wszystkim przedłużenie niewidzialnej ‘smyczy’ cyfrowych obowiązków i przyzwyczajeń, od których warto podczas kanikuły odpocząć.

Jest sposób na ten problem, – dysk zewnętrzny 2,5 cala na przykład z rodziny WD Passport. Lekki sprzęt wielkości portfela zmieści się w kieszeni torby lub plecaka. Pojemność do 1 TB (bo tyle maksymalnie oferuje producent) z pewnością zapewni wystarczająco miejsca dla cennych dokumentów, filmów czy zdjęć. Zainstalowane fabrycznie oprogramowanie WD Smartware automatycznie robi z tych urządzeń bliźniaczy magazyn wszystkich informacji jakie są zapisane na dysku twardym naszego komputera w domu.

Zabierając taki magazyn na wakacje, nie tylko mamy do nich dostęp i możemy kolekcję powiększać na bieżąco np. o kolejne albumy zdjęć czy filmów zrzucanych z aparatu i kamery, ale mamy pewność, że nawet (tfu, tfu!) w razie nieszczęścia, jakie może spotkać pozostawiony w domu komputer, swoje informacje mamy bezpiecznie i cało. Cała zawartość dysku zewnętrznego jest szyfrowana przy użyciu sprzętowego klucza 256-bit, taki poziom zabezpieczenia był znany do tej pory z zastosowań profesjonalnych.

WD Passport z powodzeniem przetrwa trudy wakacyjnych wypraw – napęd jest zabezpieczony przed ewentualną katastrofą wewnętrznymi mechanizmami antywstrząsowymi oraz elegancką lecz wytrzymałą obudową. Kupując to cacko mamy do dyspozycji 5 kolorów i pojemności od 250 GB do 1TB.

Są one dostępne już od 250 zł.

Czas gwarancji bezawaryjnej pracy dysków, to nie mniej niż 24 miesiące.

Paszport w kieszeń i w drogę! Udanych urlopów ;)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu