ATM Grupa wypłaci dywidendę

Podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 25 czerwca 2010 roku, akcjonariusze ATM Grupy – największego niezależnego producenta programów telewizyjnych – podjęli uchwałę o wypłacie dywidendy za 2009 rok. Spółka przeznaczy 6,88 mln zł zysku jednostkowego za 2009 rok, czyli po 8 groszy/0,08 zł na jedną akcję. Dniem prawa do dywidendy będzie 14 lipca, a dniem jej wypłaty – 28 lipca.

ATM Grupa jest największym działającym od 1992 roku, niezależnym polskim producentem telewizyjnym. Jako jedyna firma w tym sektorze dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym świadczenie pełnej gamy usług w zakresie przygotowania i produkcji programów telewizyjnych (studia nagrań i sprzęt). W maju 2010 roku, należąca do ATM Grupy – spółka ATM Studio, otrzymała pozwolenie na budowę kompleksowego ośrodka produkcji filmowo-telewizyjnej w Warszawie. Prace budowlane rozpoczęły się już w połowie czerwca 2010. Planowana całkowita wartość inwestycji to ok. 50 mln zł. ATM Grupa produkuje programy telewizyjne m.in. na zlecenie Telewizji Polsat czy Telewizji Polskiej. Wiosną 2010 roku ruszyły zdjęcia do kolejnych produkcji – „Chudy i jego ludzie” oraz trzeciej serii „Tancerzy”. Spółka podjęła się także realizacji pełnometrażowej baśni animowanej – „Złote krople”.

„ATM Grupa systematycznie zwiększa swoje przychody i wyniki finansowe. W I kwartale 2010 roku spółka uzyskała skonsolidowane przychody w wysokości 25,07 mln zł. Pomimo trudniejszej sytuacji na rynku telewizyjnym odnotowaliśmy poprawę rentowności na każdym z poziomów rachunku zysków i strat. Dlatego WZA ustaliło, że – tak jak w latach 2008 – 2009 – wypłacimy dywidendę naszym akcjonariuszom” – mówi Paweł Tobiasz, członek zarządu ATM Grupy.

ATM Grupa konsekwentnie realizuje strategię rozwoju związaną z poszerzaniem oferty serialowej. W nowościach znalazły się Program „On i Ona” dla Telewizji Polsat (połączenie talk-show – w którym gwiazdy wyjawiają tajemnice swoich związków – z teleturniejem) czy serial „Licencja na wychowanie” dla Telewizji Polskiej (współczesny serial komediowy, zabawna opowieść o tym, jak dwie – skrajnie różne od siebie rodziny – wychowują swoje dzieci).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu