Akcje Monday Development zadebiutowały na New Connect

Akcje Monday Development – firmy realizującej inwestycje mieszkaniowe i biurowe na terenie Poznania – zadebiutowały na rynku New Connect. Cena na otwarciu wyniosła 19,50 i była o 1,56% wyższa od ceny emisyjnej w ofercie prywatnej. Środki pozyskane z oferty spółka przeznaczy na realizację rozpoczętych projektów deweloperskich, a także na rozwój portfolio inwestycyjnego.

Spółka wprowadziła do obrotu na rynku alternatywnym 639.500 akcji serii A1, 98.985 akcji serii B oraz 98.985 PDA serii B. Monday Development jest 135 spółką, która zadebiutowała na New Connect w 2010 roku.

„Debiut na rynku New Connect to element naszej strategii rozwoju. Planujemy poszerzanie porfolio inwestycji i zwiększanie udziału własnego w realizowanych projektach deweloperskich. Duże zainteresowanie w ofercie prywatnej, a dziś bardzo atrakcyjna wycena akcji na otwarciu potwierdzają, że Monday Development to dobra inwestycja na rynku kapitałowym” – powiedział Kurt Montgomery, prezes zarządu Monday Development.

Monday Development realizuje deweloperskie inwestycje mieszkaniowe, biurowe i gruntowe na terenie Poznania. W ramach swojej działalności spółka prowadzi pełny proces inwestycyjny – od pozyskania gruntu, przez jego przekształcenie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, nadzór inwestorski nad wykonawcą, aż po komercjalizację przedsięwzięcia. Obecnie Monday Development realizuje 5 projektów na różnych etapach zaawansowania:

  • Piątkowska – budynek biurowy w centrum Poznania, zamknięcie inwestycji: grudzień 2010
  • Sokoła – inwestycja mieszkaniowa w pobliżu Parku Sołackiego, finalizacja inwestycji w I połowie 2012
  • Strzeszyn – deweloperka gruntowa,finalizacja inwestycji w IV kwartale 2012
  • Botaniczna – nowoczesny park biurowy w okolicach lotniska Ławica, planowany termin zakończenia inwestycji: 2013/2014
  • Rataje – osiedle mieszkaniowe w pobliżu jeziora Malta, zakończenie inwestycji planowane na 2015 rok

Ponadto, inwestor zakończył realizację 2 projektów mieszkaniowych: Batorego (kwota transakcji wyniosła 6,4 mln zł) oraz Milczańska (przychody w wysokości 8,8 mln zł).

www.mondaydevelopment.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu