Za Twoje palety odpowiada Wincanton

Wincanton, wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, wprowadził usługę wynajmu palet. Klienci, którzy wybiorą formę usługi gospodarki paletami opartą na zasadach wynajmu, przekażą operatorowi logistycznemu pełną odpowiedzialność za obrót paletowy. Tym samym będą mogli skupić się na swojej podstawowej działalności operacyjnej i osiągać lepsze wyniki biznesowe.

Nowa usługa dotyczy zarówno palet EURO, jak i innych palet, np.: skrzyń, czy palet typu DHP, które są często wymagane przy dostawach do magazynów centralnych. W całym procesie usługi wynajmu, pełna odpowiedzialność za uszkodzenia palety czy też zastrzeżenia odbiorcy dotyczące jakości palet spoczywa na Wincanton.

– „Zdecydowaliśmy się wprowadzić usługę wynajmu palet w odpowiedzi na potrzeby naszych klientów i rynku. Nasze wieloletnie doświadczenie i wypracowane rozwiązania pozwalają nam na sprawne zarządzanie opakowaniami zwrotnymi. Naszą misją jest dostarczanie Klientom wartości dodanej i budowania ich przewagi konkurencyjnej, dlatego oprócz podstawowej usługi wynajmu, świadczymy również usługę konsultacji w zakresie optymalizacji kosztów zarządzania paletami oraz doboru najkorzystniejszej formy prowadzenia gospodarki paletami.” – mówi Katarzyna Orzeszek, Dyrektor Transportu Krajowego, Wincanton Polska.

Serwis świadczony przez operatora logistycznego w ramach usługi obejmuje ewidencję, odbiór palet przy dostawie, selekcję palet będących w obrocie, ich serwis oraz zwrot do Klienta. Głównym zadaniem Wincanton jest dokonanie odbioru palet od odbiorcy i dostarczenie ich do Klienta. W praktyce oznacza to, że palety są dostarczane do wyznaczonych miejsc w preferowanych przez Klienta terminach. Następnie operator logistyczny nadzoruje przepływy palet poprzez dokładne prowadzenie ewidencji wejść i wyjść, pozwalający na bieżącą kontrolę sald palet z odbiorcami.
Poszerzając portfolio usług o wynajem palet, Wincanton kontynuuje budowanie wielowymiarowej wartości Klienta. Wszelkie rozwiązania w zakresie gospodarki opakowaniami zwrotnymi są optymalizowane pod kątem efektywności i każdorazowo dostosowywane do indywidualnych potrzeb Klienta.

źródło/autor: People PR

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu