Raporty ORLEN online – także dla niedowidzących

Supermedia Interactive wdrożyła dla PKN ORLEN wersje online Raportu Rocznego oraz Raportu odpowiedzialnego biznesu za 2009 rok. Serwisy są kontynuacją projektu, który SMI prowadziła w zeszłym roku. Nowością jest opracowanie wersji dla niedowidzących dla wszystkich aktualnych i archiwalnych raportów online PKN ORLEN.

Raporty online są, pod względem treści, pełnym odzwierciedleniem raportów spółki w formie papierowej. Szczególny nacisk położono na zapewnienie użytkownikom stałego i wygodnego dostępu do danych opublikowanych w raportach. Dzięki zastosowaniu rozwiązań takich jak wyszukiwarka, funkcja sortowania treści wybranych sekcji, czy mechanizm stronicowania, użytkownicy mogą znacznie łatwiej i szybciej dotrzeć do interesujących ich danych. Najważniejsze informacje można przeglądać z poziomu strony głównej każdego z raportów.

Dostosowując swoją komunikację do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym roku ORLEN zdecydował się na wdrożenie w raportach online specjalnych wersji dla niedowidzących. Są one generowane przez system i zintegrowane z podstawowymi serwisami w taki sposób, by automatycznie pobierać nowe treści. Wersje te są opracowane w odmiennym stylu, odpowiadającym potrzebom osób niedowidzących. Bazują na kontrastowych kolorach, posiadają dopasowane pod względem komunikacyjnym etykiety nawigacji, tytuły i nagłówki. Są też dostosowane pod kątem ograniczenia ilości elementów nawigacyjnych i linków na stronie, tak, by były przyjazne i czytelne dla programów typu screen reader. Dodatkowo we wszystkich wersjach Raportu Rocznego i Raportu odpowiedzialnego biznesu wdrożono mechanizm powiększania czcionki. Wersje dla niedowidzących są zgodne ze standardami W3C i WCAG.

PKN ORLEN jest jedną z pierwszych polskich spółek, które zdecydowały się na publikację swoich raportów w formie serwisów internetowych. Projekt opracowania Raportów Rocznych i Raportów odpowiedzialnego biznesu w wersjach online rozpoczął się w zeszłym roku. PKN ORLEN współpracuje w tym zakresie ze spółką Supermedia Interactive, która odpowiada za wdrożenie kolejnych wersji raportów, rozwój serwisów i stałą opiekę techniczną.

źródło/autor: Supermedia Interactive

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu