Promet podwaja kapitał obrotowy

Iławska Spółka notowana na NewConnect pozyskała kredyt bankowy w wysokości 3 mln zł. Pozyskane środki podwoją kapitał obrotowy spółki i pozwolą na dynamiczny rozwój prowadzonej przez nią działalności operacyjnej.

Dotychczas skala biznesu prowadzonego przez spółkę Promet S.A., zajmującą się skupem i segregacją metali kolorowych, ograniczana była niedostatecznym poziomem gotówki operacyjnej. Jedyną przeszkodą w dynamicznym rozwoju był brak kapitału, gdyż zarówno potrzeby odbiorców jak i możliwości dostawców znacznie przekraczały moce przerobowe spółki. 10 czerwca 2010 r. Promet S.A. pozyskał pierwszy kredyt na kwotę 1 mln zł, który zwiększał kapitał obrotowy spółki o 50 proc. Dzięki pozyskaniu drugiego kredytu w wysokości 3 mln zł środki, którymi dysponuje spółka zostaną podwojone. – Pierwszy kredyt pozwolił nam zwiększyć kapitał obrotowy z 2 do 3 mln zł. Drugi kredyt podwaja tą kwotę. Na chwilę obecną zakończyliśmy etap finansowania i pragniemy skupić się na jak najlepszym wykorzystaniu pozyskanych środków – mówi Rafał Ziobrowski, prezes Promet S.A.

Pozyskanie drugiego kredytu przez iławski Promet zakończyło proces dokapitalizowywania spółki, która w najbliższym czasie nie planuje pozyskania kolejnych środków. Celem jest teraz optymalne wykorzystanie pozyskanego finansowania, które przeznaczone będzie na bieżącą działalność operacyjną, w tym w szczególności na zakup towarów. – Teraz priorytetem jest dynamiczny rozwój prowadzonej przez nas działalności operacyjnej. Zamierzamy zrealizować scenariusz, który pozwoli nam w tym roku zbliżyć przychody firmy w okolice 100 mln zł, a w przyszłym roku znacząco przekroczyć tą kwotę – deklaruje Rafał Ziobrowski.

Promet S.A., zgodnie z zapowiedziami, pierwsze trzy miesiące 2010 r. zakończył z dodatnim wynikiem finansowym. W minionym kwartale spółka wypracowała 5,5 mln zł przychodów, a zysk netto wyniósł 55 tys. zł. Obecnie spółka prowadzi działalność w dwóch punktach – Brzozie koło Bydgoszczy oraz Iławie. Strategia spółki zakłada jednak uruchamianie działalności w kolejnych lokalizacjach. W tej chwili spółka najpoważniej rozważa rozpoczęcie działalności w województwie wielkopolskim, pomorskim i w okolicach Katowic.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu