Pierwsza aplikacja typu GTD dla iPada stworzona przez polską firmę

Firma Macoscope w odpowiedzi na potrzeby rosnącej grupy użytkowników iPada przygotowała mobilną aplikację popularnego serwisu Getting Things Done (GTD) – Nozbe.com. Oprogramowanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród użytkowników nowego urządzenia Apple na całym świecie.

Serwisy typu GTD to coraz bardziej popularne, także w Polsce, nowoczesne narzędzia do zarządzania czasem i projektami zarówno użytkowników indywidualnych jaki i zespołów biznesowych. Rozwiązania tego typu w naturalny sposób stają się niezbędne także użytkownikom urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych oraz coraz popularniejszych iPadów.

Tworzenie aplikacji dla nowego urządzenia jakim jest iPad wymaga przepracowania nie tylko całości koncepcji ale jej wszystkich możliwych szczegółów z punktu widzenia ostatecznego użytkownika. Trzeba także rzetelnie ocenić potencjalne zainteresowanie takim rozwiązaniem. „Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się stworzyć wersję aplikacji na iPada była przede wszystkim potrzeba mobilnego i wygodnego dostępu do niej, którą wyrażali sami użytkownicy. Był to dla nas główny impuls do podjęcia decyzji o jej przygotowaniu. Dodatkowo, zachęcił nas do tego sukces aplikacji Nozbe, którą przygotowaliśmy na iPhone” – podkreśla Daniel Owsiański Prezes Zarządu firmy Macoscope. „Jako firma kładąca ogromny nacisk na dotrzymywaniu kroku nowoczesnym trendom, mieliśmy iPada jako jedni z pierwszych w Polsce – już dwa dni po jego światowej premierze w USA. Dzięki temu mogliśmy natychmiast rozpocząć pracę nad aplikacją sprawdzając efekty na urządzeniu i bazując na doświadczeniach wyciąganych na bieżąco z jego codziennego użytkowania. Nozbe jest pierwszą z przygotowywanych przez nas aplikacji na iPada” – dodaje.

To, na co zwracają uwagę użytkownicy to bardzo intuicyjny interfejs, który jest całkowicie dopasowany do mobilnych cech urządzenia. Macoscope udało się stworzyć aplikację, która sprostała oczekiwaniom użytkowników na całym świecie. W środowisku fanów rozwiązań Apple zbiera bardzo pozytywne oceny. Cieszy się także dużym zainteresowaniem, szczególnie , że jest to aplikacja płatna.

„Nie łatwo było znaleźć firmę, która podjęłaby się opracowania całościowej koncepcji aplikacji, począwszy od pomysłu po szczegóły techniczne i właściwe zaprojektowanie interfejsu aplikacji. Dzisiejsi użytkownicy potrzebują zdecydowanie czegoś więcej niż korzystania z serwisu poprzez stronę mobilną. Bardzo się cieszę, że oddałem sprawę stworzenia aplikacji na iPada w całości Macoscope, specjalistom w tej dziedzinie. Ich zaangażowanie w projekt obejmowało nie tylko pomysł i wykonanie ale także doradztwo biznesowe” – podkreśla Michał Śliwiński, założyciel serwisu Nozbe.com.

Bezpośredni odnośnik do aplikacji w App Store : http://bit.ly/nozbe-for-ipad.

źródło/autor: Macoscope

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu