Pentacomp – w gronie największych firm rankingu Computerworld TOP 200 2009

Pentacomp Systemy Informatyczne S.A., niezależny, polski dostawca usług i producent rozwiązań informatycznych, w najnowszej edycji rankingu firm informatycznych Computerworld TOP 200 2009 zajął 11 miejsce wśród największych producentów oprogramowania na zamówienie w Polsce.

W ogólnym zestawieniu firm informatycznych działających w Polsce Pentacomp po raz kolejny awansował (o 14 miejsc) osiągając 121 pozycję.

W 2009 r. Pentacomp zanotował duży skok w rankingu firm sprzedających oprogramowanie własne: z pozycji 101 na 21.

Pentacomp konsekwentnie potwierdza swoją pozycję w kategorii firm osiągających przychody z obsługi sektora rolniczego. Podobnie jak przed rokiem spółka znalazła się w ścisłej czołówce zajmując 3 miejsce.

W tegorocznym rankingu Pentacomp potwierdził swoje kompetencje w zakresie bezpieczeństwa: w 2009 r. Pentacomp znalazł się na 24 pozycji w klasyfikacji firm osiągających przychody ze sprzedaży rozwiązań bezpieczeństwa.

W pozostałych kategoriach, w 2009 roku spółka osiągnęła następujące miejsca rankingowe:

  • firmy osiągające przychód z eksportu – 23
  • firmy osiągające przychód z obsługi sektora administracji publicznej – 24
  • firmy informatyczne świadczące usługi serwisowe – 44
  • firmy informatyczne o największym zatrudnieniu – 46
  • firmy informatyczne świadczące usługi – 79

Pentacomp wzmacnia swoją pozycję w grupie największych firm informatycznych w Polsce. W 2009 roku spółka zwiększyła swoje przychody realizowane na rzecz administracji publicznej.

Obecnie spółka realizuje m.in. projekt dla Ministerstwem Finansów na zakup wyspecjalizowanych usług oraz produktów informatycznych dla potrzeb budowy Krajowego Systemu Przemieszczania oraz Nadzoru Wyrobów Akcyzowych EMCS PL.

Ponadto, na rzecz Muzeum Narodowego w Krakowie Pentacomp wdraża nowy program do obsługi informatycznej muzeów w zakresie ewidencjonowania zbiorów, zarządzania nimi oraz gromadzenia wiedzy na ich temat w celu późniejszego ich upowszechniania.

źródło/autor: Pentacomp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu