Kolejne wyróżnienie VB100 dla oprogramowania Kaspersky Lab

Kaspersky Lab informuje, że Kaspersky Anti-Virus for Windows Servers w wersji 6.0 oraz 8.0 otrzymał wyróżnienie VB100 po pozytywnym przejściu testów na platformie Microsoft Windows 2008 Server R2.

Test został przeprowadzony przez prestiżowy brytyjski magazyn Virus Bulletin. Łącznie przetestowano trzydzieści trzy rozwiązania antywirusowe, z których wiele pochodziło od czołowych producentów z branży. Rozwiązania uruchomiono na komputerach zarządzanych przez 64-bitowy serwer działający pod kontrolą Microsoft Windows 2008 Server R2.

Podczas testów produkty bezpieczeństwa musiały wykryć i zneutralizować zarówno znane jak i nieznane szkodliwe programy pochodzące z wielu różnych kolekcji, w tym: wirusy i robaki z WildList.org oraz robaki, boty, trojany i inne programy polimorficzne z podobnych źródeł. Uaktualnione kolekcje zawierały niektóre z najnowszych szkodliwych programów, np. WildList.org uwzględniał nowe wersje robaka Koobface.

W celu oceny współczynnika fałszywych trafień rozwiązania zostały przetestowane na uaktualnionym zbiorze “czystych” plików. Ponadto, w teście oceniono wpływ rozwiązań antywirusowych na wydajność istotnych zasobów systemowych komputera – procesora i pamięci RAM.

Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Servers Enterprise Edition (wersja beta) oraz Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Servers pozytywnie przeszły test, otrzymując wyróżnienie VB100. Oba programy antywirusowe uzyskały 100% współczynnik wykrywania zagrożeń z listy WildList.org oraz wysoki poziom wykrywania szkodliwych programów z innych kolekcji. Co więcej, rozwiązania odnotowały brak fałszywych trafień oraz wykazały pomijalny wpływ na wydajność procesora i obciążenie pamięci.

W szczególności dotyczyło to Kaspersky Anti-Virus 8.0 for Windows Servers Enterprise Edition, którego komercyjna premiera jest planowana na jesień tego roku. Eksperci z Virus Bulletin pozytywnie ocenili przyjazny dla użytkownika interfejs, podkreślili łatwość instalacji, szybkość działania oraz wysoki poziom ochrony zapewnianej przez produkty Kaspersky Lab.

Rozwiązania firmy Kaspersky Lab stale uzyskują doskonałe wyniki w testach przeprowadzanych przez Virus Bulletin.

Pełna wersja raportu dotyczącego testu przeprowadzonego przez Virus Bulletin jest dostępna na stronie: http://www.virusbtn.com/vb100/archive/2010/06.

źródło/autor: Kaspersky Lab

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu