Akcje Monday Development zadebiutują na New Connect

Akcje Monday Development – firmy realizującej inwestycje mieszkaniowe i biurowe na terenie Poznania – zadebiutują w poniedziałek, 28 czerwca 2010, na rynku New Connect. Monday Development wprowadzi do obrotu na rynku alternatywnym 639.500 akcji serii A1, 98.985 akcji serii B oraz 98.985 PDA serii B. Środki pozyskane z emisji spółka przeznaczy na realizację rozpoczętych projektów deweloperskich, a także na rozwój portfolio inwestycyjnego.

„Jesteśmy deweloperem działającym na lokalnym, poznańskim rynku, ale nasze inwestycje są bardzo starannie przygotowywane i realizowane. Naszym atutem jest nie tylko świetna znajomość tego regionu geograficznego i preferencji jego mieszkańców, ale także wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Celem Monday Development jest budowanie wartości dla swoich klientów i akcjonariuszy. Nasze plany inwestycyjne są dokładnie określone do 2015 roku, dlatego oferujemy inwestorom na rynku New Connect przewidywalny zwrot z inwestycji” – powiedział Kurt Montgomery, prezes zarządu Monday Development.

Monday Development realizuje inwestycje mieszkaniowe, biurowe i gruntowe na terenie Poznania. W ramach swojej działalności spółka prowadzi pełny proces inwestycyjny – od pozyskania gruntu, przez jego przekształcenie, uzyskanie niezbędnych pozwoleń, nadzór inwestorski nad wykonawcą, aż po komercjalizację przedsięwzięcia. Obecnie Monday Development realizuje 5 projektów na różnych etapach zaawansowania:

  • Piątkowska – budynek biurowy w centrum Poznania, zakończenie inwestycji: grudzień 2010
  • Sokoła – inwestycja mieszkaniowa w pobliżu Parku Sołackiego, zakończenie inwestycji w I połowie 2012
  • Strzeszyn – deweloperka gruntowa, zakończenie inwestycji w IV kwartale 2012
  • Botaniczna – nowoczesny park biurowy w okolicach ogrodu botanicznego, planowany termin zakończenia inwestycji: 2013/2014
  • Rataje – osiedle mieszkaniowe w pobliżu jeziora Malta, zakończenie inwestycji planowane na 2015 rok.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu