150 milionów sprzedanych egzemplarzy Windows 7

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży systemu operacyjnego Windows 7 na całym świecie sprzedano 150 milionów egzemplarzy „siódemki”. Windows 7 jest najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii.

Windows 7 zadebiutował na rynku 22 października 2009 roku. Od tego momentu do dzisiaj na całym świecie sprzedano już 150 milionów egzemplarzy tego systemu. Oznacza to, że co sekundę Windows 7 znajduje siedmiu nowych nabywców. Tym samym, jest to najszybciej sprzedający się system operacyjny w historii firmy Microsoft. Ponad 12 procent wszystkich komputerów na świecie pracuje już na tym systemie.

Windows 7 zdobywa popularność nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również korporacyjnych. Według danych podanych na konferencji Bank of America Merrill Lynch U.S. Technology Conference, 75 procent firm jest zainteresowanych przejściem na ten system. Firmy doceniają te cechy użytkowe nowej wersji Windows, które przyczyniają się do wzrostu ich efektywności biznesowej, jak również podnoszą bezpieczeństwo danych przechowywanych w zasobach sieci danej organizacji. Dla użytkowników indywidualnych szczególne znaczenie ma wyjątkowa łatwość, z jaką Windows 7 współpracuje z Windows Live, darmowymi aplikacjami służącymi do dzielenia się ze swoimi znajomymi zdjęciami, filmami oraz wiadomościami.

Od dzisiaj użytkownicy Windows 7 oraz Windows Live mogą korzystać z wersji beta nie tylko nowego komunikatora internetowego Messenger, ale również galerii fotografii (Photo Gallery), aplikacji do tworzenia plików wideo (Movie Maker) oraz synchronizacji danych pomiędzy różnymi serwisami społecznościowymi (Sync). Nowy Windows Live Essentials łączy w sobie moc komputera z zasięgiem chmury, z której korzysta coraz więcej ludzi. Dzięki temu połączeniu możliwe jest korzystanie z dobrze znanych aplikacji o każdej porze i bez względu na miejsce. Jednocześnie komputer staje się platformą, dzięki której można zarządzać pocztą i zdjęciami, oglądać filmy oraz słuchać muzyki.

Więcej informacji o wyjątkowych możliwościach płynących z używania Windows Live jest dostępnych pod adresem www.microsoft.com/poland/windows/windowslive/default.aspx.

źródło/autor: Microsoft

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu