Seagate wspiera Zachętę Narodową Galerię Sztuki

Firma Seagate Technology (NYSE:STX), światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięci masowych, informuje, że została strategicznym partnerem Zachęty Narodowej Galerii Sztuki, jednej z najbardziej prestiżowych galerii w Polsce. Przekazując Zachęcie pamięci masowe, które są wykorzystywane w programie digitalizacji jej zbiorów archiwalnych, Seagate wspiera modernizację galerii. Dział dokumentacji Zachęty gromadzi informacje o twórczości 30 000 artystów polskich, tworzących po 1945 roku w kraju i za granicą. Co więcej – posiada imponujący zbiór ponad 50 000 fotografii eksponatów oraz wystaw, które odbyły się w galerii w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. W ramach współpracy Seagate przekazał galerii dyski z serii Barracuda® oraz serwery pamięci masowych BlackArmour® NAS 420.

„Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia Zachęty w procesie digitalizacji jej zbiorów” – powiedział Wojciech Łastowiecki, senior territory sales representative, Seagate. – “Wkład galerii w popularyzację niezwykłych rozwiązań artystycznych oraz prezentację prac najlepszych twórców w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat jest niezaprzeczalny. Dlatego też digitalizacja to projekt ogromnej wagi – dzięki temu dorobek galerii zostanie zabezpieczony i możliwe będzie udostępnienie go szerszej grupie odbiorców. Cieszymy się, że modernizacja będzie przeprowadzona w oparciu o dyski Seagate”.

Janusz Dębowski, Specjalista w Dziale Multimediów Zachęty, powiedział, że niezawodność produktów Seagate była ważnym czynnikiem przy wyborze dysków, na których zapisywane będą wartościowe zbiory galerii. “Pamięci masowe Seagate umożliwiają współdzielenie plików i danych pomiędzy pracownikami, pozwolą nam również na zwiększenie bezpieczeństwa danych”, powiedział Janusz Dębowski. “Współpracę z Seagate rozpoczęliśmy w 2005 roku, kiedy firma wyposażyła nasz serwer bazodanowy w dyski Cheetah® 15K, służące nam dotychczas bezawaryjnie. Cieszymy się, że dzięki podpisanemu właśnie partnerstwu, nasza współpraca z Seagate umacnia się”.

źródło/autor: Seagate Technology

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu