Przejdź do treści

Panasonic Viera V20 – nowe smukłe i eleganckie telewizory LED LCD

Oferta telewizorów LCD rodziny Viera dostępna w Polsce została uzupełniona o dwa modele z topowej serii V20 – TX-L42V20 oraz TX-L37V20. W eleganckiej obudowie zamknięte zostały szerokie możliwości łączności, rozrywki oraz najwyższej jakości obraz, który dostarczają panele IPS z podświetleniem LED.

Zastosowanie podświetlania diodami LED zaowocowało powstaniem niezwykle smukłych (39 mm i 45 mm) i eleganckich telewizorów LED LCD serii V20. Obudowa TX-L42V20 oraz TX-L37V20 przywodzi na myśl polerowaną stal równie szlachetną jak obraz emitowany przez zaawansowany technologicznie panel IPS. Wszystko to sprawia, że nowowprowadzone telewizory LED LCD Viera idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.

Telewizory LCD serii V20 dostępne są w rozmiarach 37 i 42 cale. Zostały one wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania, które znaleźć można w tego typu odbiornikach. Podświetlanie panelu diodami LED pozwala na sprawniejsze oświetlanie panelu oraz zapewnia płaską konstrukcję. Seria V20 wyposażona została w liczne rozwiązania, które poprawiają jakość wyświetlanego obrazu oraz zwiększają funkcjonalność telewizora.

Za sprawą panelu IPS, modele serii V20 zapewniają kąt widzenia 178°, który pozwala na komfortowe oglądanie emitowanego obrazu praktycznie z każdej pozycji. Rozwiązanie to jest szczególnie istotne w przypadku oglądania telewizji w licznym gronie. O najwyższą jakość obrazu dbają m.in. procesor V-real Pro 5 oraz funkcja Inteligent Frame Creation Pro backlight blinking. Jest ona odpowiedzialna za podświetlanie panelu z częstotliwością 200 Hz w połączeniu z funkcją inteligentnego tworzenia klatek, które skutecznie eliminują drżenie obrazu oraz zapewnia odpowiednią ostrość obrazu w jakości Full HD.

Telewizory LCD serii V20 dostarczają pełnej wyrazistości obrazów, nawet w przypadku ciemnych scen, co jest możliwe dzięki kontrastowi dynamicznemu 2.000.000:1. Za najlepsze parametry wyświetlanego obrazu odpowiada połączenie technologii ekranów IPS i innowacyjnego podświetlania LED. Funkcja Intelligent Scene Controller dostosowuje jasność podświetlenia do treści wyświetlanego obrazu. Pozwoliło to na uzyskanie większej głębi czerni poprzez przyciemnianie podświetlenia w „bardziej mrocznych” scenach. Wszystkie zastosowane tu rozwiązania umożliwiają użytkownikom rozkoszowanie się doskonałą jakością obrazu za pośrednictwem ekranu LED LCD telewizorów Viera serii V20.

Za doznania dźwiękowe odpowiedzialne są dwa, 10-watowe głośniki, dodatkowo wspierane przez system V-Audio Pro Surround. Dostarczają one najwyżej jakości, czystych dźwięków, które dodatkowo wzmacniają przyjemność domowej rozrywki.

Przy projektowaniu telewizorów LED LCD serii V20, inżynierowie Panasonic nie skupiali się jedynie na dostarczeniu najwyższej jakości doznań audio-wizualnych. Dlatego modele TX-L42V20 oraz TX-L37V20 wyposażone zostały w szereg rozwiązań, które zwiększają ich użyteczność.

Telewizory posiadają slot kart pamięci oraz dwa porty USB (1 z boku i 1 z tyłu), dzięki którym użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie zgromadzone na nośnikach treści multimedialne, łącznie z plikami w formacie AVCHD. Ponadto, łącze USB umożliwia podłączenie dysku twardego (160 GB a 1 TB), na który użytkownik może nagrywać nadawane cyfrowo programy, a następnie je odtwarzać.

Seria telewizorów LED LCD V20 zapewnia również szerokie spektrum możliwości sieciowych. Dzięki dołączonemu adapterowi WiFi użytkownicy mogą połączyć się z domową siecią bezprzewodową. Rozwiązanie to pozwala na wygodne korzystanie z funkcji Viera Cast, za pośrednictwem której możliwe jest przeglądanie treści z wybranych serwisów internetowych – YouTube, Eurosport, Picasa, serwisy pogodowe czy komunikator Skype. Ułatwieniem przy użytkowaniu tej funkcji jest możliwość podłączenia do portu USB klawiatury komputerowej oraz kamery internetowej. Dodatkowo wyposażenie odbiornika w moduł łączności DLNA pozwala na korzystanie z dowolnych treści zgromadzonych w pamięci domowego komputera.

Telewizory LED LCD Panasonic TX-L42V20 oraz TX-L37V20 dzięki wszystkim swoim funkcjom dostarczają szerokich możliwości rozrywki oraz komunikacji.

Nowe modele telewizorów plazmowych Panasonic V20 będą dostępne w sugerowanych cenach detalicznych:

  • TX-L37V20 – 5,899 PLN
  • TX-L42V20 – 6,399 PLN