„Green computing” – globalne trendy w rachunku zysków i strat organizacji

„Dbałość o środowisko naturalne to coraz bardziej popularny trend wśród przedsiębiorstw i organizacji o bardzo szczytnym pro-społecznym znaczeniu. Tego typu praktyki wpływają na jakość życia społeczeństw i społeczności – ale z drugiej strony, odpowiednio skonstruowane przynoszą firmom olbrzymie, wymierne korzyści finansowe. Umiejętność efektywnego użytkowania infrastruktury technologicznej determinuje zużycie energii elektrycznej potrzebnej do jej funkcjonowania. Rozwiązania oferowane przez Integrity Solutions powodują, że firmy, które z nich korzystają niemal natychmiast notują bardzo duże oszczędności. Nasze motto to chroń naturę.” – komentuje Emil Dąbrowski, wiceprezes Integrity Solutions.

Konsultanci Integrity Solutions w realizacji projektów wykorzystują nowy trend – tzw. green computing. Polega to na poszukiwaniu oszczędności i optymalizacji funkcjonowania infrastruktury technicznej oraz systemów informatycznych, które mają wpływ na środowisko. Green computing zawiera elementy związane z misją organizacyjną. Dzięki odpowiednio zastosowanym rozwiązaniom możliwe jest zmniejszenie negatywnego wpływu organizacji na środowisko naturalne przy jednoczesnym uzyskaniu wymiernych oszczędności. Efekty są szczególnie zauważalne w przypadku dużych organizacji, w których wykorzystanie energii elektrycznej czy drukowanie dużej ilości dokumentów jest normą. Green computing jest takim namacalnym trendem racjonalnym, ponadczasowym. Taki efekt można uzyskać optymalizując ilość urządzeń technicznych, ale także wprowadzając nowoczesne rozwiązania ograniczające zużycie energii elektrycznej (np. w nocy) czy wprowadzając systemy elektronicznego obiegu dokumentów (bez konieczności drukowania). Ze statystyk zrealizowanych projektów wynika, że oszczędności energetyczne mogą sięgnąć ok. 30%, co może stanowić stosunkowo dużą kwotę pieniędzy. Jednocześnie rezygnacja z dokumentacji w formie papierowej pozwala zaoszczędzić około 60% wydatków na eksploatację urządzeń drukujących (papier, kasety, zużycie maszyn).

Dzięki specjalistycznym i dopasowanym do konkretnych potrzeb rozwiązaniom oferowanym przez Integrity Solutions, środowisko funkcjonuje w sposób optymalny pod względem wydajności, jak i efektywności wykorzystywanych zasobów mających wpływ na środowisko naturalne.

źródło/autor: Integrity Solutions

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu