Trend Micro przejmuje firmę humyo, aby zaoferować klientom indywidualnym i małym firmom najlepsze internetowe systemy pamięci masowej online nowej generacji

Trend Micro szybko zwiększy swój udział w rynku internetowych systemów tworzenia kopii zapasowych i zapewnienia dostępu do danych, wpisując się tym samym w strategię rozwoju zabezpieczeń poza siecią lokalną oraz rosnącym zapotrzebowaniem użytkowników na systemy ochrony danych.

Trend Micro, jeden z największych na świecie dostawców rozwiązań do zabezpieczania treści internetowych, poinformował o podpisaniu ostatecznej umowy przejęcia firmy humyo. Firma ta, z siedzibą w Leeds w Wielkiej Brytanii, specjalizuje się w internetowych systemach pamięci masowej i synchronizacji danych. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Firma humyo, obecnie jeden z największych dostawców internetowych systemów pamięci masowej, oferuje łatwe w obsłudze, ale zaawansowane pod względem technologicznym rozwiązania. Ich użytkownicy wykorzystują automatyczną synchronizację danych w plikach do tworzenia bezpiecznych internetowych centrów pamięci masowej obejmujących wszystkie komputery i urządzenia podłączone do Internetu. Rozwiązania humyo pozwalają również sprawnie porządkować i organizować dane bez konieczności ręcznego przenoszenia plików pomiędzy komputerami, które jest nie tylko czasochłonne, ale naraża też użytkownika na utratę danych. Klienci i małe firmy mogą chronić ważne pliki, uzyskiwać do nich dostęp i udostępniać je innym w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Opcjonalnie można również pobrać system kliencki, który synchronizuje pliki we wszystkich komputerach i zapewnia dostęp do usługi humyo za pośrednictwem dodatkowego dysku twardego na komputerze PC nawet wtedy, gdy nie jest on połączony z Internetem.

Ekspansja na rynku

Przejęcie firmy humyo umożliwi Trend Micro rozszerzenie oferty zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i małych firm o systemy bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania danych po awarii i stałego dostępu do danych. Firma analityczna IDC przewiduje, że w latach 2009–2011 średnia roczna stopa wzrostu rynku internetowych systemów pamięci masowej i tworzenia kopii zapasowych wyniesie 25%. Dzięki połączeniu z Trend Micro, wieloletnim liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających, obecni użytkownicy produktów i usług humyo zyskają dostęp do dodatkowych zabezpieczeń treści internetowych i będą mogli tworzyć nowe funkcje. Dziś ponad 700 tysięcy użytkowników przechowuje przeszło 350 milionów plików w bezpiecznych centrach przetwarzania danych humyo. Firma zapewnia im lokalny serwis w trzech językach przez telefon i pocztę elektroniczną.

„Tworzenie kopii zapasowych w Internecie jest najważniejszym elementem systemów zabezpieczających dane. Produkty i usługi humyo połączone z najlepszymi w branży zabezpieczeniami Trend Micro gwarantują klientom, że ich komputery wraz z coraz większymi zasobami wartościowych informacji cyfrowych są chronione przed szkodliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami” — powiedziała Carol Carpenter z Trend Micro, dyrektor generalna działu produktów dla klientów i małych firm. „Produkty i usługi humyo, uważane już dziś za najlepsze w Europie, zostaną natychmiast wprowadzone przez Trend Micro na nowe globalne rynki klientów indywidualnych i małych firm”.

Połączenie rozwiązań humyo z zabezpieczeniami

„Znakomita technologia synchronizacji danych humyo umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych z wielu urządzeń, takich jak komputery PC i Mac oraz smartfony, we wspólnym folderze poza siecią lokalną. W rezultacie użytkownicy mają łatwy dostęp do swoich danych z dowolnego urządzenia. Ich pliki są nie tylko zawsze bezpieczne i chronione, ale również uporządkowane” — powiedziała Eva Chen, dyrektor generalna Trend Micro. „Internetowa pamięć masowa firmy humyo wykorzystuje technologię działającą poza siecią lokalną. Pasuje ona do naszej strategii zabezpieczeń, która również jest oparta na takiej technologii”.

„Rozwój urządzeń mobilnych, pojawienie się iPadów i telewizji internetowej powoduje, że użytkownicy chcą mieć dostęp do wszystkich potrzebnych danych w każdej chwili, z dowolnego urządzenia” — powiedział Dan Conlon, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy humyo. „Internetowa pamięć masowa z synchronizacją danych gwarantuje im taki dostęp. Google i Microsoft pozostają trochę z tyłu pod tym względem. Dzięki nawiązaniu współpracy z Trend Micro, który jest znany ze swoich innowacji i obecności na globalnym rynku, osiągniemy jeszcze więcej, a internetowa pamięć masowa Trend Micro będzie wybierana przez klientów na całym świecie”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu