Rozpoczęła się wielka przeprowadzka poczty Hotmail

Do końca wakacji potrwa rozpoczęta w tym tygodniu przeprowadzka do nowego systemu ponad 365 milionów kont pocztowych Windows Live Hotmail. – To jedna z największych na świecie operacji tego typu, przeprowadzona na aplikacjach znajdujących się w tzw. chmurze obliczeniowej – powiedział Michał Kostrzewa z firmy Microsoft. Ponieważ serwery poczty Hotmail pogrupowane są w klastry, użytkownicy poczty będą uzyskiwali dostęp do nowych funkcji sukcesywnie. Po zakończeniu migracji będą mogli korzystać z systemu pocztowego nowej generacji, m.in. ułatwiającego porządkowanie wiadomości, przeglądanie zdjęć i oglądanie multimediów oraz edycję dokumentów z poziomu przeglądarki.

Nowy Windows Live Hotmail wprowadza wiele innowacji. Korespondencję będziemy mogli sortować w tradycyjny sposób, np. według dat czy nadawców lub w wątkach. Jednym kliknięciem sprawimy, że pojawią się tylko wiadomości z serwisów społecznościowych lub tylko te zawierające zdjęcia, filmy czy też dokumenty MS Office. Dzięki narzędziu Sweep łatwiej będzie utrzymać porządek w skrzynce, kasować wszystkie wiadomości od wybranego nadawcy lub też całkowicie zrezygnować z e-maili przychodzących z danego adresu. Filmy z YouTube czy zdjęcia z Flickra, wysłane przez znajomych, będziemy mogli obejrzeć wprost z e-maila (bez otwierania kolejnego okna przeglądarki). Z nową wersją Hotmaila zintegrowano również komunikator Windows Live Messenger, dzięki czemu będziemy widzieli którzy z naszych znajomych są dostępni online i będziemy mogli przesłać do nich wiadomość.

Nowy Hotmail ułatwia dzielenie się swoimi zdjęciami ze znajomymi, bez żadnych ograniczeń wielkości załączników – zarówno na własnym koncie, jak i na koncie odbiorcy. Zdjęcia w wiadomości przesyłane są jako miniatury, a kliknięcie pozwoli na obejrzenie ich w pełnym rozmiarze. Hotmail, dzięki integracji z Windows SkyDrive, oferuje użytkownikom darmową przestrzeń wirtualną. Dzięki temu, można wysłać np. link do udostępnionych folderów z maksymalnie 200 zdjęciami, każde o wielkości do 50 MB. Pod koniec roku dostępna będzie polska wersja językowa Office Web Apps oraz możliwość edycji dokumentów w poczcie Windows Live Hotmail.

Kilka nowości pojawi się także w kalendarzu w poczcie Hotmail. Umożliwi on zarządzanie zaproszeniami na koncerty i wydarzenia, ustawianie przypomnień oraz udostępnianie terminów znajomym i rodzinie. Możliwa będzie także synchronizacja z telefonami komórkowym (z systemem operacyjnym Windows Phone, na urządzeniach RIM BlackBerry i Nokia oraz na niektórych urządzeniach innych producentów) przy pomocy usługi Exchange ActiveSync.

Więcej o nowej wersji można dowiedzieć się na stronie http://www.hotmailpreview.com/. Zapisz się już dziś: http://pocztahotmail.pl/.

źródło/autor: Ciszewski Public Relations

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu