Przejdź do treści

Piloci rajdowi zapunktują na lotnisku Mazury Residence

W sobotę 26 czerwca lotnisko w kompleksie rezydencji Mazury Residence Airpark&Marina będzie gościć uczestników Międzynarodowego Rajdu po lotniskach Warmii i Mazur.

Spodziewanych jest kilkadziesiąt załóg z całej Polski oraz z Litwy. Lądowanie na malowniczym lotnisku położonym na brzegu jeziora Niegocin przewidziane na godz. 14.30 będzie punktowane. Po przyziemnieniu na pilotów i gości odwiedzających w tym dniu teren Mazury Residence czekają liczne niespodzianki.

– Zgodnie z tradycją rajdu tylko od inwencji gospodarzy zależą atrakcje czekające na załogi na poszczególnych lądowiskach. My zapraszamy na rejs po Niegocinie tzw. „Łabędzim szlakiem” oraz wieczór szantowy w portowej restauracji – mówi Janusz Zieniewicz, prezes zarządu Arna Sp z o.o. będącej gospodarzem Mazury Residence. – Niezależnie od atrakcji, które przygotowaliśmy wspólnie z Andrzejem Sierońskim Wójtem Gminy Giżycko, zapraszamy wszystkich chętnych do zwiedzenia pierwszego etapu naszego osiedla. – dodaje.

Następnego dnia w niedzielę odbędzie się odlot załóg z lotniska Mazury Residence poprzedzony odprawą i przygotowaniem samolotów do lotu. Na uczestników czeka ciekawa trasa nawigacyjna: Mazury Residence – Giżycko – Łabędzi Szlak – Sztynort – Węgorzewo – Mamerki i Kanał Mazurski – Wilczy Szaniec – Kętrzyn – oraz lądowanie na lotnisku Wilamowo.

Mazury Residence wspiera organizacyjnie Aeroklub Krainy Jezior (Polska), Kauno Aeroklubas (Litwa) oraz Marijampoles Aeroklubas (Litwa) w organizacji pierwszego transgranicznego projektu mającego na celu promocję turystyki lotniczej. Projektem objęte zostaną warmińsko-mazurskie oraz litewskie lotniska. Będzie to jedyne tego typu przedsięwzięcie w północnej-wschodniej Polsce.

Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur ma wyjątkowy charakter. Podstawowymi celami projektu są: popularyzacja potencjału małych lotnisk, stworzenie jednej przestrzeni na pograniczu polsko-litewskim oraz nawiązanie współpracy pomiędzy lotniczo-turystycznymi środowiskami Polski i Litwy.

Organizatorzy pragną wykorzystać potencjał przyrodniczo-kulturowy obszaru pogranicza polsko-litewskiego. Obszary te mają bardzo słabo rozwiniętą komunikację lotniczą. Tradycyjne formy komunikacji nie spełniają oczekiwań przede wszystkim gości z zagranicy. Stąd też idea promocji sieci lotnisk znajdujących się na Warmii i Mazurach oraz na Litwie. Dzięki temu organizacje pragną rozwinąć oraz upowszechnić małą komunikację lotniczą w regionie przygranicznym Polskim i Litwy.