Przejdź do treści

Penta inwestuje na Węgrzech

Grupa inwestycyjna Penta – działająca na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej – zrealizowała kolejną akwizycję na Węgrzech. Przejęcie związane jest z rozbudową holdingu mięsnego Carnibona. W ramach transakcji należąca do Grupy Debreceni Csoport Húsipari zakupiła 97,3% udziałów spółki Kaiser Food Élelmiszer-ipari. Przejęcie firmy Kaiser istotnie wzmocni pozycję holdingu Carnibona na rynku węgierskim. Warunkiem transakcji jest uzyskanie zgody węgierskiego urzędu antymonopolowego. Jej wartość nie została ujawniona.

Penta inwestuje w branży przetwórstwa mięsnego od 2007 roku. Należąca do funduszu grupa Carnibona obecna jest na Słowacji i Węgrzech. Głównym celem Penty w tym segmencie jest konsolidacja rynku i osiągnięcie pozycji najsilniejszego gracza w regionie.

„Jednym z głównych elementów strategii Grupy Penta jest dynamiczny rozwój inwestycji dzięki tworzeniu międzynarodowych holdingów branżowych. W takim zakresie działamy w branży FMCG, energetyce, produkcji okien i segmencie przetwórstwa mięsnego. Stale analizujemy rynek Europy Środkowej i Wschodniej pod kątem atrakcyjnych akwizycji, które mogłyby wzmocnić nasze portfolio” – mówi Jozef Janov, dyrektor zarządzający Penta Investments w Polsce.