Przejdź do treści

Ogromne zainteresowanie emisją akcji M4B S.A.

M4B S.A. – wyspecjalizowana spółka z branży IT, która jeszcze w lipcu planuje zadebiutować na rynku NewConnect – zrealizowała wstępny przydział akcji w ramach prywatnej emisji akcji o wartości 700 tys. złotych. Emisja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród Inwestorów, którzy zadeklarowali jej objęcie w całości w ciągu dwóch dni. Autoryzowanym Doradcą jest Corvus Corporate Finance sp. z o.o.

Prywatna emisja akcji nie tylko poprzedzi debiut Spółki na rynku NewConnect, ale także ma służyć zdobyciu dodatkowych środków na zagraniczną ekspansję firmy.

– „Jesteśmy jeszcze małą spółką, która działa w perspektywicznej branży. Byliśmy przekonani, że nasza oferta zainteresuje Inwestorów, jednak nie sądziliśmy, że tak szybko akcje zostaną objęte. Bardzo nas to cieszy, dzięki temu możemy śmielej patrzeć w przyszłość. Kwota 700 tysięcy złotych, którą pozyskamy będzie wydatkowana m.in. na organizację eksportu. Ważne jest dla nas, aby wyjść z tak nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest system WAVE poza granice kraju, gdzie tego typu rozwiązania są bardzo szybko zauważane przez rynek i doceniane przez świadome procesów budowania marki przedsiębiorstwa. Zamierzamy również jeszcze unowocześnić nasz produkt, mamy na to kilka pomysłów.” – mówi Jarosław Leśniewski, Prezes Zarządu M4B S.A.

Na początku czerwca Spółka poinformowała o wysokich wynikach finansowych. Przychód Spółki za pierwsze pięć miesięcy br. wyniósł 580 tys. zł, tym samym był wyższy o 298 proc. od osiągniętego w analogicznym okresie rok wcześniej. M4B prognozuje, że na koniec 2010 roku wypracuje 2,4 mln złotych przychodu.

– „Rynek nowoczesnych rozwiązań marketingowych, które my oferujemy jest bardzo chłonny. Nowoczesny system WAVE tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się popularyzować wśród specjalistów marketingu oraz ich klientów. Widzimy to na poziomie ilości zapytań, zleceń oraz oczywiście przychodów. Prognozujemy, iż na koniec br. nasz wynik finansowy będzie na poziomie 0,3 mln złotych.” – tłumaczy Jarosław Leśniewski, Prezes Zarządu m4B S.A.

M4B S.A. jest drugim największym udziałowcem notowanej na NewConnect spółki Call2Action S.A., również specjalizującej się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla rynku reklamy. Poza usługami reklamowymi Call2Action zapewnia pełen zakres usług pozwalających zaprojektować i zbudować sieć Out of Home (OOH) TV.

źródło/autor: M4B