Family Finance oferuje kredyty hipoteczne we współpracy z Invigo

Niezależny doradca finansowy Family Finance poszerzył swoją ofertę o kredyty hipoteczne. Nowa usługa jest dostępna we wszystkich 28 placówkach firmy. Dzięki współpracy z Invigo, klienci mają dostęp do kredytów hipotecznych 18 banków.

– Wdrożenie kredytów hipotecznych do sieci sprzedaży to nasza odpowiedź na potrzebę kompleksowego doradztwa w zakresie rodzinnych finansów, zgłaszaną ze strony dotychczasowych klientów. To także wyjście naprzeciw działaniom banków, które ponownie coraz szerzej otwierają się na finansowanie nieruchomości – mówi Ireneusz Kasner, Prezes Zarządu Family Finance.

Kredyty hipoteczne będą oferowane we współpracy z Invigo, pierwszą w Polsce firmą udostępniającą je w modelu direct. Podczas jednej wizyty w placówce Family Finance klient sprawdzi swoją zdolność kredytową oraz otrzyma czytelne porównanie ofert kredytowych z 18 banków, współpracujących z Invigo, bez konieczności odwiedzania oddziałów banków. Współpraca z nowym partnerem pozwoli Family Finance na zachowanie modelu sprzedaży kredytów, który sprawdził się w przypadku kredytów gotówkowych.

– Nawiązanie przez nas współpracy z Family Finance stanowi potwierdzenie, że filozofia obiektywnego porównania ofert kredytów hipotecznych wielu banków i ich doboru do potrzeb klienta, ma sens nie tylko w Internecie, ale również w innych kanałach obsługi klienta. – mówi Łukasz Wojcieszak Prezes Zarządu Invigo.

– Nasi klienci oczekują nie tylko doradztwa w zakresie jednego produktu, ale szerokiego i kompleksowego wsparcia w podejmowaniu decyzji związanych z dużymi zobowiązaniami np.: kredytem hipoteczny, dodatkowym kredytem gotówkowym na opłaty transakcyjne czy wyposażenie mieszkania oraz ubezpieczeniem nieruchomości – dodaje Ireneusz Kasner.

Rynek kredytów hipotecznych po spowolnieniu w 2009 r. powoli się odbija. Łączna wartość portfela kredytów mieszkaniowych po I kwartale 2010 r. wyniosła prawie 218 mld złotych. Według Związku Banków Polskich w tym roku instytucje finansowe udzielą nowych kredytów na kwotę nawet 50 mld złotych. Dużą rolę odgrywa w tym rządowy program wsparcia kredytów hipotecznych „Rodzina na swoim”.

– Rosnący udział w sprzedaży kredytów hipotecznych firm doradztwa finansowego wskazuje na duże zapotrzebowanie klientów na tego typu usługi. To zapotrzebowanie istnieje również w mniejszych miejscowościach i my zamierzamy wyjść tym potrzebom naprzeciw – deklaruje Ireneusz Kasner.

źródło/autor: Invigo

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu