Dolcan ujawnia szczegóły kolejnych etapów osiedla Aleja Krakowska

Stołeczny deweloper Dolcan ujawnił szczegóły rozbudowy dalszych etapów swojej najnowszej inwestycji – Aleja Krakowska. Docelowo, realizacja osiedla ma składać się z czterech etapów. W ich ramach powstanie kompleks, który będzie posiadał ponad 1000 mieszkań. Deweloper szacuje, że zakończenie ostatniego z etapów będzie miało miejsce w drugim kwartale 2015 roku.

23 czerwca br., deweloper wmurował kamień węgielny na terenie inwestycji. Doszło do uroczystego podpisania aktu erekcyjnego, dzięki czemu budowa została oficjalnie rozpoczęta. W pierwszym etapie powstanie 350 lokali, a przewidywany termin jego oddania przypada na koniec czerwca 2012 roku. Cena za metr kwadratowy mieszkania, zaczyna się od 7250zł/m2.

Patrząc na inwestycję przez pryzmat całego projektu, jest to prawdopodobnie nasza największa realizacja – mówi Michał Szarow, Specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji Dolcan. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że oficjalnie rozpoczęto prace nad budową osiedla. Z niezwykłą uwagą będziemy nadzorować ich przebieg – dodaje Szarow.

Osiedle umiejscowione będzie w warszawskiej dzielnicy Włochy, przy Al. Krakowskiej 291. Lokalizacja charakteryzuje się łatwym i szybkim dojazdem do centrum stolicy. W najbliższej okolicy znajduje się również dużo zielonych terenów, ze szczególnym wskazaniem na Park Szczęśliwicki. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców będą dostępne rozlokowane blisko osiedla centra handlowe.

W przypadku tak prestiżowej i ważnej dla nas inwestycji, zdecydowaliśmy się na jej realizację we współpracy z naszym wieloletnim partnerem, firmą Strabag – mówi Rafał Stawski, z-ca Dyrektora ds. inwestycji Dolcan. Kooperacja z międzynarodowym koncernem o ogromnym doświadczeniu i wiedzy związanej z branżą, jest zarówno dla nas, jak i dla przyszłych mieszkańców gwarancją, że Aleja Krakowska będzie się charakteryzować niezwykle wysoką jakością wykonania – dodaje.

Koncepcja wizualna pierwszego i drugiego etapu inwestycji została przygotowana przez renomowaną pracownię architektoniczną AGK architekci. Więcej informacji na temat projektu oraz pierwszej części realizacji osiedla Aleja Krakowska, można znaleźć na stronie www.dolcan.com.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu