BenQ GL2030M – nowy, stylowy 20’’monitor LED

Firma BenQ wprowadza na polski rynek nowy model monitora z serii GL – GL2030M LED – o przekątnej obrazu 20”. Monitor oferuje ponadto, dynamiczny (DCR) kontrast 12 mln:1, czas reakcji 5ms, technologię Senseye® Human Vision oraz podświetlanie LED. Nowy model został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników domowych, biur oraz edukacji. Z najnowszą serią GL, firma BenQ wprowadza nowy styl projektowania monitorów LCD dla użytkowników szukających ciekawego wzornictwa.

Projektanci BenQ zaprojektowali serię GL w nowym stylu, zgodnym z filozofią Lookin’ Great, wyrzekając się zimnej, klinicznej nowoczesnej aury na rzecz ciepła, swobody i poczucia stylu. Użytkownicy będą usatysfakcjonowani nieobecnością sztywnych linii i ostrych krawędzi. Stare pomysły odświeżono i zastąpiono przez delikatne kontury i krzywizny powierzchni. Gracja i światło emanują z całości projektu, dzięki zastosowaniu pęcherzykowatego wzoru, który pojawia się w ozdobnym przetłoczeniu pod krawędzią ekranu, całość komponuje się z kratownicą wlotu powietrza wentylacji na panelu, z tyłu obudowy monitora. W konsekwencji projektanci uzyskali wspaniały projekt ze wzajemną zależnością błyszczących i matowych elementów obudowy. Monitory Serii GL są nie tylko eleganckie w każdym biurze, lecz dobrze komponują się także z elementami wystroju pokoju i mieszkania.

Idea Lookin’ Great dotyczy nie tylko strony wizualnej serii GL, ale również możliwości graficznych – dynamicznego obrazu, który dodatkowo zwiększa swoje walory dzięki 5ms czasowi reakcji matrycy. Dzięki temu obraz nie tylko doskonale odwzorowuje szczegóły i detale, ale także pozbawiony jest zniekształceń. Co więcej, nowy model z serii GL generuje obraz z dynamicznym kontrastem 12 milionów :1 (DCR), niespotykanym obecnie na rynku wśród innych podobnych produktów. Dzięki temu każda scena obrazu posiada swój indywidualny charakter, z głęboką czernią głębią kolorów i detalami, dając użytkownikowi niezapomniane efekty wizualne w grach komputerowych czy przy oglądaniu filmów.

W najnowszym modelu serii GL BenQ zastosował technologię Senseye® Human Vision, dzięki której znacznie polepszona jest jakość i wyrazistość barw, kontrastu i jasności – celem uzyskanie jak najlepszego efektu wizualizacyjnego dla odbiorcy.

BenQ GL2030M posiada zestaw niezbędnych portów dla każdego typu zastosowania: D-Sub, DVI-D, Line-In oraz gniazdo słuchawkowe. Co więcej, wbudowane głośniki o mocy 2x1W dają z kolei perfekcyjny dźwięk stereofoniczny.

BenQ GL2030M posiada podświetlenie LED, dzięki czemu jest o 14,3% bardziej energooszczędny, niż tradycyjne modele CCFL. W trybie Eco, oszczędność energii może nawet osiągnąć 39,3% w stosunku do modeli tradycyjnych. Maksymalny pobór mocy monitora to 27W. Model ten jest także w pełni kompatybilny z systemem Microsoft Windows 7. Dla wykorzystanie w pełni możliwości oferowanych przez Windows 7, wystarczy podłączyć monitor do komputera, a system automatycznie go rozpozna, co znacznie ułatwi ustawienie jego parametrów do współpracy z systemem.

Monitor BenQ GL2030M jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 569 zł (z VAT). Gwarancja 24 miesięcy door-to-door.

źródło/autor: BenQ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu