AMB Group Polska prowadzi inwestycję za granicą

AMB Group Polska jest generalnym wykonawcą inwestycji w Wilnie. Spółka prowadzi prace dla operatora Multikino w Galerii Handlowej OZAS, w której planowane jest uruchomienie multipleksu.

Kino w wileńskim OZAS Gallery będzie pierwszym obiektem sieci Multikino poza granicami Polski. W nowym multipleksie znajdzie się 7 sal kinowych wyposażonych w systemy projekcji cyfrowej 2D i 3D oraz 1 673 miejsca dla widzów, w tym ponad 500 w największej sali premierowej. Łączna powierzchnia kina wynosić będzie ponad 3 500 m2.

Firma AMB Group Polska jako generalny wykonawca nawiązała współpracę z lokalnymi podwykonawcami w zakresie prac ogólnobudowlanych. Obecnie trwają prace związane z akustyką sali premierowej oraz zabudową powierzchni wspólnych i foyer. Inwestycja zostanie ukończona w drugiej połowie 2010 roku.

Praca nad realizacją pierwszej inwestycji sieci Multikino poza granicami Polski w charakterze generalnego wykonawcy to podkreślenie wysokich kompetencji naszej spółki – mówi Michał Michałowski, prezes zarządu AMB Group Polska. Z Multikinem współpracujemy od dawna i z powodzeniem zrealizowaliśmy już szereg inwestycji na terenie naszego kraju – dodaje.

OZAS Gallery to najnowsze i najnowocześniejsze centrum handlowe w Wilnie, otwarte w sierpniu 2009 roku. Położony blisko centrum miasta obiekt jest częścią unikalnego projektu Vilnius Entertainment Park, który powstaje na obszarze 60 hektarów zlokalizowanych w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych i gęsto zaludnionych obszarów mieszkalnych. Na 62 000 m2 powierzchni handlowej OZAS Gallery znajduje się około 180 sklepów i punktów usługowych, a także rodzinne centrum rozrywki, w sąsiedztwie którego powstanie Multikino.

Spółka AMB Group Polska poza działaniami w charakterze generalnego wykonawcy w zakresie projektowania ustrojów akustycznych oraz wykończeń akustycznych realizuje również projekt na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Obecnie firma prowadzi inwestycję Lawendowe Ogrody w warszawskiej dzielnicy Wilanowie Zawadach.

źródło/autor: Ciszewski Financial Communications

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu