„Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?” – klasyka w nowej odsłonie

IQ Publishing, dystrybutor gier i akcesoriów dla graczy, zapowiada nowy tytuł w serii The Adventure Collection – „Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?”. Gra jest kontynuacją popularnej serii przygodówek typu point & click, których bohaterem jest nastoletni czarodziej o imieniu Simon. Premiera 9 lipca 2010 roku.

Tym razem zmierzy się z żądnymi ziemskich bogactw kosmitami. Gracz, towarzysząc mu w jego niecodziennych przygodach, trafi na wyspę opanowaną przez piratów oraz odbędzie podróż kosmiczną staroświeckim żaglowcem. Historia jest pełna niesamowitych zwrotów akcji oraz niezwykłych podróży w czasie i przestrzeni.

Na grę składają się 24 niezwykłe lokacje, 20 postaci oraz pięć odmiennych scenariuszy. Atrakcyjna oprawa graficzna 2D/3D w technice cell-shading, intuicyjny system sterowania, a także zaawansowany system pomocy sprawią, że rozgrywka będzie przyjemna i odprężająca. Do oryginalnej ścieżki dźwiękowej mp3 dodano polskie napisy.

Gra posiada wysokiej jakości silnik logiczny, dzięki któremu gracz stanie przed skomplikowanymi łamigłówkami, zaskakującymi i ciekawymi wyzwaniami oraz nieliniowym podejściem do rozgrywki. „Simon the Sorcerer 5: Kto nawiąże kontakt?” to interesująca propozycja dla każdego gracza powyżej 12 roku życia, chętnego do sprawdzenia swojego intelektu w wymyślnych zagadkach i rozwiązywaniu magicznych tajemnic, ukrytych w świecie gry.

Cena detaliczna gry to 59,90 zł.

źródło/autor: IQ Publishing

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu